Duben bude spíše chladnější, zejména tento týden
6. dubna 2021 (08:22)
foto: pribram.cz, ČTK
Zbytek dubna a začátek května bude podle meteorologů chladnější a deštivější, než bývá v této části roku obvyklé.
Nejvyšší denní teploty v tomto týdnu budou kolem devíti stupňů Celsia, v dalších třech týdnech by se mělo oteplit. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jako teplotně podprůměrný vychází z předpovědi kromě tohoto týdne také poslední týden na přelomu dubna a května. Druhý a třetí předpovídaný týden, tedy v období od 12. do 25. dubna, by teploty měly odpovídat obvyklým dubnovým hodnotám.
Tento týden budou maxima přes den kolem podprůměrných devíti stupňů. Podle meteorologů také spadne nadprůměrné množství srážek. O týden později stoupnou denní teploty zhruba o tři stupně a vzestupný trend bude pokračovat, takže ve třetím a čtvrtém týdnu meteorologové očekávají odpolední maxima kolem 16 stupňů Celsia.
V noci by se tento a příští týden měly teploty pohybovat nejčastěji mezi nulou a dvěma stupni. V dalších dvou týdnech o dva až tři stupně výše.
Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 5. dubna do 2. května je 8,9 stupně Celsia. Nejtepleji od roku 1941 bylo v tomto období před třemi lety, kdy průměr činil 13,5 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr, 4,9 stupně, meteorologové zaznamenali v roce 1980.
Úspěšnost měsíčního výhledu se podle ČHMÚ pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok
Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno
Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím …
NÁZOR
LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů
LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO …
ROZHOVOR
„Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné …
ROZHOVOR
Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům!
Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový
Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a …
Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron
Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky …
AKTUALIZOVÁNO
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli
Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ …
KULTURA
Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč …
DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války
Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších …
TIP NA VÝLET




