6. 2. svátek má Vanda




Drzý podvodník opět udeřil: Nejen senioři přicházejí o stovky tisíc!

10. února 2025   (16:10)
Drzý podvodník opět udeřil: Nejen senioři přicházejí o stovky tisíc!
foto: Ilustrační foto / Pixabay

Policie znovu varuje před nebezpečným podvodem, který v posledních dnech připravil dvě ženy o vysoké částky. Zloději vydávající se za bankéře využívají strachu a manipulace, aby své oběti donutili poslat jim peníze. Celková škoda už přesahuje 750 tisíc korun!


Devětašedesátiletá žena z Terezínska přišla o více než 600 tisíc korun poté, co ji kontaktoval údajný bankovní úředník. Tvrdil, že její účet byl napaden a pro ochranu financí je nutné je převést na bezpečné místo. Ve strachu o své úspory podvodníkovi uvěřila a peníze odeslala.

Podobně dopadla i pětatřicetiletá žena z Libochovicka. Podvodník jí volal s historkou, že se někdo pokouší na její jméno vzít úvěr. Aby ochránila své finance, měla je ihned převést na jiný účet. I ona podlehla manipulaci a poslala neznámému pachateli 150 tisíc korun.

Trik s utopeným mobilem na WC
Není to tak dávno, co příbramští policisté řešili podobné podvody přímo v našem regionu. Náš portál o tom informoval. Tehdy policisté přijali oznámení o dvou případech. Podvodníci se vydávali za děti u dvou žen, kterým poslali SMS.

V prvním případě se údajná dcera ozvala šedesátileté ženě s tvrzením, že jí spadl telefon do WC a nyní může pouze psát ze zapůjčeného zařízení. Požádala údajnou matku o zaslání peněz na nový telefon. Když po první platbě tvrdila, že peníze nedorazily, oběť částku zaslala znovu. Navíc žena podvodníkům poskytla i své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, čímž přišla o více než sto tisíc korun.

O den později se něco podobného stalo padesátileté ženě. Její údajný syn tvrdil, že mu mobil spadl do záchodu, ale už si pořizuje nový. Požádal ji o zaslání 20 tisíc korun na uvedený bankovní účet, protože se nemůže dostat ke svému bankovnictví. Žena peníze odeslala.

"Jak je patrné z těchto případů, podvodníci jsou stále drzejší a vynalézavější. Proto nejlepší obranou před kyberútoky je osvěta, na nástrahy virtuálního světa je potřeba neustále upozorňovat a dále dodržovat pár základních pravidel. Nikdy nejednat dle nesmyslných pokynů, věci si ověřovat. Nikdy nedávat přihlašovací údaje do internetového bankovnictví či informace k platební kartě, nepřecházet do bankovnictví přes odkazy zaslané v SMS zprávách či v e-mailech. Nikdy neinstalovat neznámé aplikace do telefonu nebo počítače,“ shrnula pravidla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Policie ČR
autor: Karel Hutr
Kroužkování mláďat orla mořského z předchozích let.








Související


Další články

Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér! Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér! Až do neděle 8. února můžete využít kluziště na náměstí 17. listopadu. V pátek … Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci … Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po … Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku … V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká … Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na … Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil … Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před parfémovou vodou XENA, PARFUM … Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Kriminalita cizinců ve Středočeském kraji loni meziročně klesla. Cizinci spáchali 1036 …
Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché? Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché? Když začne padat sníh nebo se tvoří námraza, vyrážejí technické služby Příbram do … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz