Drobné opravy nebo rozbité spotřebiče. Na Příbramsku vzniká poptávka po hodinových manželích
11. ledna 2022 (16:17)
foto: Ilustrační foto / pixabay
Šikovní opraváři se dnes zdají být spíše fantomy minulosti. V současné době se více vyplatí danou věc raději pořídit novou, neboť hledání kvalitního servisu je poněkud časově náročné.
V příbramských debatních skupinách na sociálních sítích se začínají čím dál častěji objevovat příspěvky, které poptávají šikovné kutily. Jednou je to rozbitá pračka, podruhé neodsávající digestoř nebo například notebook pro vnoučka, který nestartuje.
Před pár lety měl každý v ulici nějakého „hendymena,“ chcete-li hodinového manžela, který opravil vše od ucpaného odpadu až po rozbitý fén na vlasy. Dnes je však situace dost odlišná. Elektronika a nábytek jsou dnes cenově dostupnější, snižují se naše nároky na jejich životnost a servis nebo oprava takto levných záležitostí může leckdy částkou předčít i původní cenu.
Zmiňovaní kutilové, jichž je poskrovnu, mají nyní tolik práce, že neví, kam dřív. Hodinový manžel si díky našemu komfortu přijde s přehledem na manažerský plat a má malou až pomíjivou konkurenci. Většina z nás již rezignovala na veškerou snahu nějak řešit, nebo si znepříjemňovat den řešením opravy něčeho, co mi mohou zítra dovézt za pár korun nové.
Nejde však jen o spotřební zboží. Šikovní řemeslníci se hledají i na běžné fungování domácnosti. Ještě v minulé dekádě se těmto lidem dařilo a zažívali doslova rozkvět své profese. Kvůli tlaku vyučených „tradičních“ řemeslníků se ale jejich řemeslo muselo regulovat. Asociace malých a středních živnostníků tehdy reagovala s tím, že takto by na trhu nebyly pro všechny stejné podmínky. Později v roce 2017 přišla novela živnostenského zákona a poté, jako by se po hodinových manželích slehla zem.
I tak je v Česku k dnešnímu dni registrováno přes 400 firem a živnostníků, kteří se tomuto oboru věnují. Stačí chvilku pohledat na internetu a pravděpodobně nějakého šikovného souseda seženete, když manžel zrovna nemůže nebo jsou mu manuální úkony cizí. Budete si však muset počkat na termín. Práce je totiž tolik, že někteří pomocníčci musejí své klienty dokonce odmítat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša
Další články
Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku
Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na …
ZAJÍMAVOSTI
Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá
Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní …
AKTUÁLNĚ
Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady
Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, …
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu
Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z …
FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty
Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek
Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. …
FOTOGALERIE




