12. 12. svátek má Simona

Drkolnov: Děti o prolézačky nepřijdou

1. prosince 2019   (18:09)
Drkolnov: Děti o prolézačky nepřijdou

Houpačku, která byla odstraněna z důvodu špatného stavu, nahradí příští rok nové herní prvky v bezprostředním okolí


Parkování. Věčné téma, které v dnešní době, kdy více aut na jednu rodinu je již standardem, snad ani nelze vyřešit ke spokojenosti všech. Město Příbram letos v dubnu zřídilo pracovní skupinu v počtu čtyř pracovníků, kteří mají na starosti jediný úkol, a to každý den budovat nová parkovací místa. Od jara tak vznikly desítky nových míst k parkování po celé Příbrami. A podněty ze strany obyvatel přichází neustále.
 
Mezi posledními návrhy bylo vytvoření nových míst ve Sportovní ulici, v části na levé i pravé straně směrem ze Školní ulice. Auta tam parkují již nyní, jen se jedná o nezpevněnou plochu. Dalším z podnětů bylo upravení travnaté plochy podél příjezdové cesty ke vchodu do domu Pod Čertovým pahorkem 464.
 
V souvislosti s tímto tématem se na nás obrátila naše čtenářka s prosbou: „Na Drkolnově se začalo budovat nové parkoviště. Odstranili poslední houpačku, kterou měly děti k dispozici. Loni byla beseda přímo zde na Drkolnově a odsouhlasila se pouze místa, která už existují. Pomůžete nám zjistit, jak toto vzniklo?“, uvedla čtenářka.

Zkontaktovali jsme Městský úřad Příbram a zjistili jsme, že děti o své hřiště nepřijdou.

„Rozšíření parkovacích míst na Drkolnově vychází z potřeb tamních obyvatel, neboť situace s parkováním v dané lokalitě není nejlepší. Herní prvky byly odstraněny nejenom z důvodu tvorby nových parkovacích míst, ale zejména z důvodu, že byly dávno za svou životností a nebylo možno garantovat jejich bezpečnost. Na tomto místě je třeba dodat, že se jednalo o herní prvky využívané podstatně méně, než jsou herní prvky v jiných lokalitách Drkolnova," uvedla Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram.

 „Při posledním jednání s technickými službami byl starostou města vydán pokyn k nalezení vhodného místa v bezprostředním okolí, na kterém by se v příštím roce mohla vybudovat podobná dětská atrakce jako je prolézačka, houpačka apod. V krátké docházkové vzdálenosti se nachází oplocená bezpečná dětská hřiště, např. hřiště za Billou, popř. hřiště Hlinovky,“ dodala tisková mluvčí. 

Není to tedy tak, že by se po městě budovala parkovací místa na úkor dětských plácků, jak by se na první pohled mohlo zdát. S plácky pro děti se počítá, stejně tak s jejich postupnými opravami. Pro váš lepší přehled jsme si u Městského úřadu Příbram vyžádali časový harmonogram oprav dětských hřišť, který vám brzy přineseme.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz