16. 8. svátek má Jáchym

Dražba domů v Březnické proběhne na přelomu listopadu a prosince

19. října 2016   (06:31)
Dražba domů v Březnické proběhne na přelomu listopadu a prosince
foto: pribram.cz

Vyvolávací cena byla stanovena zastupitelstvem na 4,8 milionů korun.



Již na přelomu listopadu a prosince by zchátralé budovy v Březnické ulici mohly znát svého nového majitele. Přibližně v této době totiž proběhne dražba těchto nemovitostí. Půjde o formu dobrovolné dražby příklepem. Vyvolávací cena byla stanovena na 4,8 milionů korun.

„Vím, že všechno je připraveno a všechny smlouvy jsou již podepsané. I jeden člověk, který dělal trochu problémy. Dražba by měla proběhnout na přelomu listopadu a prosince,“ sdělil na tiskové konferenci starosta města Jindřich Vařeka (ANO). Ten dále uvedl, že na provedení dražby město najme profesionální firmu.

Rekonstrukce by podle analýz vyšla na 16 milionů korun

Rekonstrukce domů na čtyřech číslech popisných by podle analýzy pořízené radnicí byla značně nákladná. Stála by téměř 16 milionů Kč, návratnost je při dnešní výši nájemného spočítána na 70 let. Domy jsou podle vedení města ve špatném technickém stavu. Dohromady je v nich 18 bytů, tři mají soukromé vlastníky. Pět bytů je volných. Cena podle znaleckého posudku byla stanovena na 4,8 milionu korun.

Zajímá vás, jak vypadají budovy uvnitř? Podívejte se na jeden z našich starších článků ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a … HISTORIE Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zápas na Štvanici jí vzal palec, ale ne chuť bojovat. Lucie Pudilová po operaci poprvé … ROZHOVOR Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride … FOTOGALERIE Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Odkaz Jakuba Jana Ryby bude v Rožmitále pod Třemšínem připomínat jedenáct nových … ZAJÍMAVOSTI Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Na boj proti suchu včetně nových přehrad chce vláda vynaložit čtyři miliardy korun. Na … AKTUÁLNĚ Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka … AKTUÁLNĚ
Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz