Dráhy zvýšily počet hlídek, které působí v příměstských vlacích v okolí Prahy
31. ledna 2024 (14:54)
foto: České dráhy/PR
Dráhy i Středočeský kraj si nasazení hlídek chválí, podle nich se snížilo poškozování a znečišťování vlaků.
České dráhy (ČD) zvýšily počet hlídek, které dohlíží na bezpečnost a pořádek v příměstských vlacích v Praze a okolí. Od začátku září bylo hlídek šest, nyní jich působí přes 30. Dráhy i Středočeský kraj si nasezení hlídek chválí, podle nich se snížilo poškozování a znečišťování vlaků. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí drah Filip Medelský.
Hlídky bezpečnostní agentury se pohybují na hlavních tratích především v ranních a večerních hodinách. Dohlíží na bezpečnost a pořádek či kontrolují vlaky v obratových stanicích. "Tyto hlídky například pomáhají vlakovému personálu s problémovými cestujícími. Naším společným cílem je, aby se cestující cítili bezpečně ve vlacích v jakoukoliv hodinu," uvedl člen představenstva a náměstek ředitele ČD Jiří Ješeta.
Hlídky asistovaly také v případech, kdy byli cestující pro porušení přepravních podmínek vyloučeni z vlaku. Podle ČD se díky ostraze snížilo poškozování a znečišťování vlaků. "Nastavili jsme, myslím, funkční opatření, které ocení hlavně cestující. S ČD jsme v kontaktu, pravidelně dostáváme informace o veškerých incidentech a osobně mě těší, že se bezpečnostní agentuře daří zachytávat i sprejery," řekl radní Středočeského kraje Petr Borecký (STAN).
Nasazení hlídek je součástí kampaně Společně za čisté vlaky. Loni v červnu informovaly České dráhy, že budou v příštích třech letech investovat 230 milionů korun do opatření proti sprejerům. Půjde například o zvýšení ostrahy, průhledné antigraffiti polepy a laky či vybavení příměstských vlaků kamerovým systémem. Loni dráhy přepravily 164,4 milionu cestujících, meziročně o pět procent více.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Poničily vám výmoly na silnici auto? Víme, jak uplatnit škodu
•V noci a ve středu dopoledne hrozí ledovka, opatrní by měli být zejména řidiči
•Středočeský kraj vyhlásí tendr na železniční dopravce v první polovině roku
Další články
Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace?
V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. …
Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily?
Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit!
Tento víkend si opět můžete vybrat z široké nabídky. Chcete-li se dobře pobavit a …
„Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami
Město, které obvykle spojujeme s historií hornictví, se promění v vesmírnou oázu. …
ZAJÍMAVOSTI
Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky
Debata o parkovišti v Seifertově ulici se táhne už od roku 2016. Teď se vrací na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet
Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a …
LIFESTYLE
Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál
Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který …
KULTURA
Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku
Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci
Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za …




