5. 12. svátek má Jitka

Drahlín získal dotaci na dětské hřiště, nikdo ho však nechce postavit

25. července 2019   (14:05)
Drahlín získal dotaci na dětské hřiště, nikdo ho však nechce postavit

Jedná se o hřiště přírodního typu, žádné složité věci. Přesto se obci nedaří najít firmu, která by byla ochotna hřiště vybudovat. Nyní hrozí, že obec o dotaci přijde


Obec Drahlín dostala v loňském roce příslib dotace na výstavbu nového dětského hřiště v přírodním stylu. Hřiště bude určeno jak pro potřeby Mateřské školy Drahlín, tak pro širokou veřejnost. Tedy pokud se najde dodavatel, který by byl ochoten hřiště vybudovat. Zatím to tak vůbec nevypadá.

První i druhé výběrové řízení bylo neúspěšné, nepřihlásil se ani jeden dodavatel. Podle slov starosty obce nejsou přitom na dodavatele kladeny žádné zvláštní požadavky.

„Jedná se o hřiště přírodního typu, kde nejsou žádné složité věci. Jeden altán, prolézačky v přírodním stylu, houpačky z větví. Navíc má firma na vybudování hřiště dostatek času – podle dotačních podmínek stačí, když bude postaveno do června příštího roku,“ uvádí Ing. Zdeněk Černohorský, starosta obce Drahlín.

Dotace ze Státního fondu životního prostředí činí 500.000 korun a obec uvolnila ze svého rozpočtu dalších 400.000 korun. Přesto se do tohoto projektu dodavatelé nehrnou.

„Problém je, že smlouva se zhotovitelem musí být podepsána nejpozději do 4. září 2019. Když se to nepodaří, o dotaci přijdeme,“ uvádí Zdeněk Černohorský.

Před 14 dny vyhlásila obec třetí výběrové řízení
Tentokrát bylo osloveno sedm stavebních firem. Ani jedna z nich se však doposud na místo nepřijela ani podívat. Starosta obce se obává toho, že se opět nepodaří dodavatele získat.

„Zároveň jsme letos získali dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj na rekonstrukci dvou obecních kapliček ve výši 480.908 korun. Doufáme, že se nebudeme opět potýkat se stejným problémem,“ dodává Zdeněk Černohorský.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice. 5. prosince 2019   (15:19) V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné Pokáceny budou i tři lípy srdčité. Jedna z nich stojí nad dětským hřištěm na Komenského náměstí. Jedná se o velmi proschlý strom s prasklinou na hlavní kosterní větvi a hrozí její pád 5. prosince 2019   (14:07) Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Čertovský svátek patří mezi naše velmi udržované tradice. K někomu chodí Mikuláš na návštěvu, jinde nechává mikulášskou nadílku za dveřmi. 5. prosince 2019   (11:07) Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn. 5. prosince 2019   (09:06) Mikulášská tradice by neměla přesáhnout rozumnou míru. Jsou děti, které začnou koktat a mají noční děsy Mikulášská tradice by neměla přesáhnout rozumnou míru. Jsou děti, které začnou koktat a mají noční děsy „Důležitou postavou v mikulášském příběhu jsou rodiče se svou zodpovědností,“ říká psycholog Mgr. Štěpán Duník 5. prosince 2019   (06:26) Hasiči vyjeli na hořovické nádraží k požáru vagónu Hasiči vyjeli na hořovické nádraží k požáru vagónu Ve středu 4. prosince před 20. hodinou byl na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nahlášen požár vagónu na železničním nádraží v Hořovicích. 5. prosince 2019   (05:34) Rodinný dům zachvátily plameny Rodinný dům zachvátily plameny Čtyři hasičské jednotky bojovaly s ohněm v dýchací technice. 4. prosince 2019   (20:17) Rozkvetlé Vánoce aneb nezapomeňte na barborky Rozkvetlé Vánoce aneb nezapomeňte na barborky Rozkvetlé barborky by na Štědrý den neměly chybět v žádné domácnosti. Podobně jako věnec se čtyřmi svíčkami jsou barborky oblíbeným symbolem nadcházejících svátků 4. prosince 2019   (19:53) Dopravní nehoda omezila provoz u Milína. Pro těhotnou ženu spěchala záchranka Dopravní nehoda omezila provoz u Milína. Pro těhotnou ženu spěchala záchranka Příčinou dopravní nehody bylo nedání přednosti v jízdě. 4. prosince 2019   (19:30) Šťastné a zelené! Darujte pod stromeček zdraví Šťastné a zelené! Darujte pod stromeček zdraví Možná zatím jen chodíte okolo a říkáte si, že to není nic pro vás. Ale to se možná mýlíte. 4. prosince 2019   (16:29)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz