20. 8. svátek má Bernard

Drahlín získal dotaci na dětské hřiště, nikdo ho však nechce postavit

25. července 2019   (14:05)
Drahlín získal dotaci na dětské hřiště, nikdo ho však nechce postavit

Jedná se o hřiště přírodního typu, žádné složité věci. Přesto se obci nedaří najít firmu, která by byla ochotna hřiště vybudovat. Nyní hrozí, že obec o dotaci přijde


Obec Drahlín dostala v loňském roce příslib dotace na výstavbu nového dětského hřiště v přírodním stylu. Hřiště bude určeno jak pro potřeby Mateřské školy Drahlín, tak pro širokou veřejnost. Tedy pokud se najde dodavatel, který by byl ochoten hřiště vybudovat. Zatím to tak vůbec nevypadá.

První i druhé výběrové řízení bylo neúspěšné, nepřihlásil se ani jeden dodavatel. Podle slov starosty obce nejsou přitom na dodavatele kladeny žádné zvláštní požadavky.

„Jedná se o hřiště přírodního typu, kde nejsou žádné složité věci. Jeden altán, prolézačky v přírodním stylu, houpačky z větví. Navíc má firma na vybudování hřiště dostatek času – podle dotačních podmínek stačí, když bude postaveno do června příštího roku,“ uvádí Ing. Zdeněk Černohorský, starosta obce Drahlín.

Dotace ze Státního fondu životního prostředí činí 500.000 korun a obec uvolnila ze svého rozpočtu dalších 400.000 korun. Přesto se do tohoto projektu dodavatelé nehrnou.

„Problém je, že smlouva se zhotovitelem musí být podepsána nejpozději do 4. září 2019. Když se to nepodaří, o dotaci přijdeme,“ uvádí Zdeněk Černohorský.

Před 14 dny vyhlásila obec třetí výběrové řízení
Tentokrát bylo osloveno sedm stavebních firem. Ani jedna z nich se však doposud na místo nepřijela ani podívat. Starosta obce se obává toho, že se opět nepodaří dodavatele získat.

„Zároveň jsme letos získali dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj na rekonstrukci dvou obecních kapliček ve výši 480.908 korun. Doufáme, že se nebudeme opět potýkat se stejným problémem,“ dodává Zdeněk Černohorský.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz