21. 10. svátek má Brigita

Drahlín získal dotaci na dětské hřiště, nikdo ho však nechce postavit

25. července 2019   (14:05)
Drahlín získal dotaci na dětské hřiště, nikdo ho však nechce postavit

Jedná se o hřiště přírodního typu, žádné složité věci. Přesto se obci nedaří najít firmu, která by byla ochotna hřiště vybudovat. Nyní hrozí, že obec o dotaci přijde


Obec Drahlín dostala v loňském roce příslib dotace na výstavbu nového dětského hřiště v přírodním stylu. Hřiště bude určeno jak pro potřeby Mateřské školy Drahlín, tak pro širokou veřejnost. Tedy pokud se najde dodavatel, který by byl ochoten hřiště vybudovat. Zatím to tak vůbec nevypadá.

První i druhé výběrové řízení bylo neúspěšné, nepřihlásil se ani jeden dodavatel. Podle slov starosty obce nejsou přitom na dodavatele kladeny žádné zvláštní požadavky.

„Jedná se o hřiště přírodního typu, kde nejsou žádné složité věci. Jeden altán, prolézačky v přírodním stylu, houpačky z větví. Navíc má firma na vybudování hřiště dostatek času – podle dotačních podmínek stačí, když bude postaveno do června příštího roku,“ uvádí Ing. Zdeněk Černohorský, starosta obce Drahlín.

Dotace ze Státního fondu životního prostředí činí 500.000 korun a obec uvolnila ze svého rozpočtu dalších 400.000 korun. Přesto se do tohoto projektu dodavatelé nehrnou.

„Problém je, že smlouva se zhotovitelem musí být podepsána nejpozději do 4. září 2019. Když se to nepodaří, o dotaci přijdeme,“ uvádí Zdeněk Černohorský.

Před 14 dny vyhlásila obec třetí výběrové řízení
Tentokrát bylo osloveno sedm stavebních firem. Ani jedna z nich se však doposud na místo nepřijela ani podívat. Starosta obce se obává toho, že se opět nepodaří dodavatele získat.

„Zároveň jsme letos získali dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj na rekonstrukci dvou obecních kapliček ve výši 480.908 korun. Doufáme, že se nebudeme opět potýkat se stejným problémem,“ dodává Zdeněk Černohorský.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz