21. 7. svátek má Vítězslav




Došlo k tragické události: U Žďákovského mostu se propadl led, dvě osoby se zachránily, po třetí probíhá pátrání

AKTUALIZOVÁNO
3. března 2018   (19:45)
Došlo k tragické události: U Žďákovského mostu se propadl led, dvě osoby se zachránily, po třetí probíhá pátrání
foto: pribram.cz

K nešťastné události došlo v odpoledních hodinách u Žďákovského mostu.


Dnes v odpoledních hodinách zasahovaly veškeré složky Integrovaného záchranného systému u Žďákovského mostu a v místě pod zámkem Orlík nad Vltavou. Jednalo se o dvě záchrany, které byly na Operační a informační středisko HZS nahlášeny po 15. hodině v rozmezí dvanácti minut.

Dva bruslaři se propadli ledem v místě pod zámkem Orlík nad Vltavou. Oba byli s podchlazením transportováni do nemocnice.
Téměř ve stejný čas se do vody probořil další bruslař, a to u Žďákovského mostu. Bruslař zmizel pod ledem a přes veškerou snahu záchranářů je do této chvíle nezvěstný. Po jeho těle pátrá skupina potápěčů. Na břehu vyčkával kompletní záchranný tým, aby se pokusil všemi silami lidský život zachránit.

Právě se nám podařilo získat oficiální zprávu tiskové mluvčí HZS por. Ing. Venduly Matějů, která nám sdělila následující informace: V současné době stále na místě pátrají potápěči a mělo by dojít k rozhodnutí, zda z důvodu špatné viditelnosti bude pátrání pokračovat dále a nebo bude přerušeno do zítřejšího dne.

Podle zpráv, které jsme měli přímo z místa události, na zamrzlé hladině Orlické přehrady bruslil větší počet osob. I přes opakované výzvy megafonem jich řada nereagovala a dále pokračovala v bruslení. Je důležité vědět, že na většině přehrad by se na led nemělo vstupovat, protože jak je pohybováno s výškou vody, vznikají vzduchové kapsy. Led je často nestabilní i ve velkých mrazech, navíc voda proudí a nezamrzá.

Bruslaři, kteří neuposlechli v místě tragické události výzev, riskovali především svůj vlastní život.
Dnes v odpoledních hodinách zasahovaly veškeré …
foto: pribram.cz

foto: pribram.cz
10 minut před tragédií - Foto: Jiří Šembera
10 minut před tragédií - Foto: Jiří Šembera
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz

foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mip








Další články

Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku … AKTUÁLNĚ Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport. Souboj o královnu … SPORT Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do … NEPŘEHLÉDNĚTE Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by … ZAJÍMAVOSTI
Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz