26. 3. svátek má Emanuel




Dopravu v centru Příbrami stále komplikuje neprůjezdná Hailova ulice

13. září 2023   (18:05)
Dopravu v centru Příbrami stále komplikuje neprůjezdná Hailova ulice
foto: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Dělníci narazili na další problémy s plynovým a vodovodním potrubím.


Dopravu v centru Příbrami komplikuje neprůjezdná Hailova ulice, která je od 11. srpna uzavřená kvůli havárii kanalizace. Dělníci narazili na další problémy s plynovým a vodovodním potrubím. Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) by problém měl být odstraněn do konce měsíce.

Podle původního předpokladu měly být práce dokončeny v srpnu, to se ale nestihlo. "Nedokážu v tuhle chvíli odhadnout termín dokončení, ale když nebudu přílišným optimistou, tak si myslím, že konec září by měl být v pořádku," řekl dnes starosta novinářům.
Dělníci při opravě narazili na zděné štoly a podzemní prostor. V pondělí plynaři dělali přeložku plynové trubky, která byla příliš blízko povrchu. Zároveň je ve špatném stavu vodovodní potrubí a je potřeba ho kus vyměnit. "To by se mělo odehrávat v tomto a příštím týdnu, následně by se práce měly přesunout do Pivovarské ulice a tady by se to mělo alespoň částečně zprůjezdnit," dodal Konvalinka.
Ulice, kterou vede silniční tah II/118, je podle něj páteřní komunikací města. Dopravu v centru Příbrami komplikovala uzavírka Hailovy ulice také v loňském roce. Koncem října se tam propadla střecha na opravovaném domě a zavalila čtyři dělníky, jeden z nich utrpěl vážná zranění. Všichni včetně zraněného se dostali z trosek ven. Kvůli bezpečnosti byla ulice uzavřena, dělníci museli dům zpevnit ocelovou konstrukcí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově … AKTUÁLNĚ HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani … SPORT Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. … Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové … AKTUÁLNĚ Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. … AKTUALIZOVÁNO Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz