28. 10. je státní svátek
Dopravní komise doporučila vybudovat lávku u Q-klubu na stejném místě. Nesmysl, reagoval místostarosta Buršík

14. října 2021   (10:36)
Dopravní komise doporučila vybudovat lávku u Q-klubu na stejném místě. Nesmysl, reagoval místostarosta Buršík
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na posledním jednání zastupitelstva otevřel opoziční zastupitel Vladimír Král téma lávky přes Příbramský potok v Březnické ulici. /ANKETA/


Přesun lávky pro pěší poblíž příbramského Q-klubu vzbudil mezi veřejností i politiky vlnu reakcí. Někteří považují přesun za zbytečný, či dokonce nežádoucí. Město argumentuje nemožností opravit stávající lávku a novou chce proto vybudovat na bezpečnějším místě. V letošním roce se připravuje projektová dokumentace, v tom příštím bude vybrán dodavatel a realizována samotná výstavba.

„Stávající lávka je ve stavu, kdy není možná její oprava, ale je potřeba ji celou strhnout a postavit novou. Přesunutím na druhé rameno křižovatky se dostaneme do míst s nižší intenzitou dopravy. V současné době je potřeba překonat další přechod v ulici Klaudova. Tento přechod navazuje na úzký chodník, na kterém je také sloup světelné signalizace, čímž vzniká nepohodlné a pro větší skupinky přecházejících či cyklistů dokonce nebezpečné místo,“ řekl již dříve pribram.cz starosta Jan Konvalinka.
Na posledním jednání zastupitelů se opět téma otevřelo. Podle Vladimíra Krále dopravní komise (poradní orgán Rady města) doporučila rekonstruovat stávající lávku bez přesunutí na jiné místo, případně vybudovat lávky dvě. Jednu ponechat na stávajícím místě a druhou vybudovat za světelnou křižovatkou. Konvalinka reagoval, že rekonstrukce možná není a stávající lávka se musí demontovat. „Nechápu, proč komise doporučila lávku ponechat na stávajícím místě. Chodci nyní musejí překonávat daleko více frekventovanou vozovku, dopravní policie vydala jasné stanovisko lávku přesunout,“ reagoval Konvalinka.
Do diskuze se zapojil i místostarosta Martin Buršík „Chodník je v místě přechodu pro chodce v Březnické ulici široký asi jeden metr. Pokud jedou rodiče s kočárkem pro dvojčata, musejí vjet do silnice, a to je zcela tristní. Dalším důvodem k přesunutí lávky je zcela nevyhovující přechod v Klaudově ulici,“ řekl Buršík s tím, že stávající lávka je úzká a na stejné místo se širší nevejde. „Vybudování dvou lávek je mrhání penězi,“ oponoval.

„Opozice přišla s konstruktivním návrhem, ale stejně si to uděláte po svém. Dopravní komise přijala usnesení, myslíte si, že v ní sedí sedm hlupáků? Vždyť by přeci stačilo poposunout stávající semafor (V Březnické),“ řekl Král. „Kam byste přesunul stávající semafor? Do přechodu pro chodce? Vždyť se jinam nevejde. Pokud by se přemístil jinam, lidé by nemohli vjíždět do Klaudovy ulice,“ dodal Buršík.

Jak byste postupovali vy?

Vybudovat lávku na stejném místě74 %   (1886 hl.)
Vybudovat lávky dvě7 %   (176 hl.)
Vybudovat lávku za křižovatkou s ulicí třída Osvobození19 %   (474 hl.)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz