6. 4. svátek má Vendula




Dopravci chrání své řidiče, zakazují sezení na předních sedačkách

14. března 2020   (13:40)
Dopravci chrání své řidiče, zakazují sezení na předních sedačkách
foto: pribram.cz

Zákaz sezení na předních sedačkách, výstup pouze zadními dveřmi. V některých autobusech začínají platit striktní opatření


Nouzový stav, který v tuto chvíli platí na území celé České republiky, se nevztahuje na veřejnou hromadnou dopravu v zemi. Počet cestujících v dopravních prostředcích není omezen. Autobusoví dopravci tak hledají způsoby, jak ochránit své řidiče před možnou nákazou koronavirem.

Autobusový dopravce v mníšeckém regionu na svých spojích od pátku 13. března 2020 zavedl zákaz sezení na předních sedačkách. Sedadla, která jsou nejblíže řidiči, budou zapáskována. Řidiči budou dále trvat na výstupu pouze zadními dveřmi a dopravce žádá cestující, aby platili bezkontaktně.
Podobná opatření chce zavést i dopravní společnost Arriva Střední Čechy, která provozuje autobusovou i vlakovou dopravu na Příbramsku. Nejdříve však potřebuje souhlas objednatelů dopravy.

„Dopisem jsme oslovili objednatele dopravy, ve kterém je žádáme o spolupráci při řešení aktuální situace. Jde nám v tuto chvíli především o ochranu našich řidičů nebo vlakového personálu, kteří přesto, že budou dostávat různé ochranné pomůcky a vozidla budeme dezinfikovat pomocí ozonerů, jsou v denním kontaktu s cestujícími,“ uvedl Martin Farář, tiskový mluvčí Arriva Střední Čechy.
„Rádi bychom zavedli různá opatření jako je nástup pouze zadními dveřmi, případně bezkontaktní platby nebo pouze bezkontaktní kontrola jízdenek, to však bez souhlasu objednatele není možné. Obdobná preventivní opatření bychom rádi aplikovali také na naše vlaky,“ dodal.

Některé spoje na Příbramsku byly v loňském roce zahrnuty do Pražské integrované dopravy. První etapa integrace veřejné dopravy zahrnovala veškeré autobusové linky na trase Praha – Dobříš – Příbram, linku Hořovice – Příbram a také dvě linky z Příbrami do oblasti Obecnice a Sádku. V další fázi by mělo dojít k rozšíření integrace do Březnicka a Rožmitálska, v plánu je také zahrnutí příbramské MHD do Pražské integrované dopravy.

V tuto chvíli je MHD stále v gesci města Příbram. Podle slov tiskové mluvčí Městského úřadu Příbram Evy Švehlové bude otázka preventivních opatření v autobusech MHD projednávána v pondělí 16. března 2020.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Program, který obcím umožňuje po výkopových pracích obnovit silnice v celé šíři místo … DOPRAVA Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Po úspěšném období zápisů do základních škol se nyní chystá další důležitý krok pro … NEPŘEHLÉDNĚTE
Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz