31. 7. svátek má Ignác




Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Doprava v Dobříši ani letos nebude bez komplikací. V plánu je několik rekonstrukcí

5. února 2022   (13:57)
Doprava v Dobříši ani letos nebude bez komplikací. V plánu je několik rekonstrukcí
foto: MěÚ Dobříš

V loňském roce byla doprava v Dobříši přinejmenším nešťastná. Rozsáhlá rekonstrukce silničních komunikací na Mírovém náměstí se protáhla kvůli komplikacím nebo také špatnému podloží.


Vedení města Dobříš zveřejnilo své plány na tento rok v několika různých segmentech. Mimo rozsáhlých investic do sportovních zařízení jsou v plánu další rekonstrukce vozovek a další dílčí projekty, které zde ovlivní dopravu v roce 2022.

Už ve středu se obyvatelé města museli v ranních hodinách potýkat s uzavřeným mostem přes Pilský potok v ulici Pražská ve směru k Lidlu. Ten je podle Krajské správy a údržby silnic (KSUS) ve velmi špatném stavu.
Jedním z připravovaných projektů je rekonstrukce ulice Nad Papežem na Větrníku. Jedná se o hlavní tah do chatové oblasti Vlaška. Ta by měla být rozšířena a měl by zde vzniknout chodník pro pěší. V plánu je i vybudování nového parkoviště o kapacitě dvaceti míst, zejména pro obyvatele sídliště a pro návštěvníky rybníku Papež.
Asi největším zásahem bude celková oprava silnice č.114 v úseku od Lidlu do Staré hutě. Mimo to se také budou rekonstruovat některé dobříšské mosty, které má ve správě KSUS. Mluvíme o již zmíněném Karlově mostu přes Pilský potok, dvou mostů v ulici Pod Hřbitovem, taktéž na spojovací silnici Dobříš – Stará Huť a mostu na silnici č.119 směrem na Rybníky u Anglického parku. Na všech těchto mostech je již nějakou dobu zúžený průjezd kvůli špatnému technickému stavu. Rekonstrukce by měly začít pravděpodobně až v roce 2023.

Bez povšimnutí nezůstane ani autobusové nádraží, kam je v plánu umístit nové digitální jízdní řády, které budou ukazovat příjezdy jednotlivých linek. Mělo by také dojít k vytvoření místa pro přecházení u Kostelíčku. Kvůli zdejšímu horizontu se dá místo označit za kritické, dokonce zde došlo k ošklivé dopravní nehodě.
Město se také zavázalo ke zlepšení podmínek pro cyklisty. Plánované jednání s Policií ČR by mělo přinést nové možnosti značení cest ve městě. Na cestě jsou také návrhy cest pro dojíždění do škol, jejichž ředitelé budou s vedením města hledat vhodná místa pro stání kol na školních pozemcích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Dobříš
autor: Jan Máša








Další články

Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy … AKTUÁLNĚ Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, … TIP NA VÝLET Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným … KULTURA Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před … AKTUÁLNĚ Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, … ANKETA Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a … ZAJÍMAVOSTI Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz