21. 9. svátek má Matouš

Doosan Bobcat otevře ve Zdicích skladovací halu za 300 milionů korun

14. září 2021   (06:25)
Doosan Bobcat otevře ve Zdicích skladovací halu za 300 milionů korun
foto: Panattoni

V hale o velikosti 13.500 metrů čtverečních najde práci asi 80 lidí, se spuštěním provozu se počítá během příštího roku.


Stavitel průmyslových zón Panattoni a investor do infrastruktury pro podnikání Accolade připravují ve Zdicích na Berounsku moderní halu pro společnost Doosan Bobcat. Výrobce kompaktních stavebních strojů Bobcat ji využije  pro příjem, kontrolu, třídění, skladování a přípravu materiálu a komponentů pro zásobování výrobních linek ve svém závodě v Dobříši na Příbramsku. V hale o velikosti 13.500 metrů čtverečních najde práci asi 80 lidí, se spuštěním provozu se počítá během příštího roku.

Doosan Bobcat podle manažera komunikace Davida Frodla v posledních letech systematicky zlepšuje kvalitu provozu a navyšuje výrobní kapacitu. "Konsolidace všech externích skladů do jedné lokality a zároveň rozšíření kapacity skladovacích prostor s využitím moderních technologií je dalším logickým krokem pro rozvoj našeho podnikání," uvedl Frodl. Projekt Panattoni ve Zdicích má podle něj strategickou pozici, disponuje přímým napojením na dálnici D5 i na infrastrukturu v Dobříši.
Podle generálního ředitele Panattoni pro ČR a Slovensko Pavla Sovičky nová hala nájemci zefektivnit provoz, protože nahradí několik dosavadních skladů na různých místech, a zároveň pomůže životnímu prostředí. "Dle našich odhadů koncentrace logistiky pod jednu střechu pomůže ušetřit tisíce litrů nafty měsíčně, a tedy i stovky kilogramů emisí skleníkových plynů," dodal Sovička.
Doosan Bobcat EMEA je předním světovým výrobcem kompaktních stavebních strojů. V Dobříši, kde má výrobní závod, tréninkové a inovační centrum a centrálu pro Evropu, Blízký východ a Afriku, zaměstnává přes 1500 lidí. Letos firma na světový trh dodá přes 25 000 strojů. V roce 2019 utržila rekordních 863 milionů eur (přes 23 miliard Kč), výsledky za loňský rok zatím nezveřejnila.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz