31. 1. svátek má Marika

Doosan Bobcat EMEA začal vyrábět v Dobříši kolové nakladače

17. března 2021   (11:16)
Doosan Bobcat EMEA začal vyrábět v Dobříši kolové nakladače
foto: pribram.cz

Nový stroj je výsledkem tříletého vývoje v dobříšském inovačním centru.


Společnost Doosan Bobcat EMEA, která je předním světovým výrobcem kompaktních stavebních strojů, začala ve svém závodě v Dobříši na Příbramsku vyrábět kolové nakladače. Rozšířila tak dosavadní produktovou řadu. K uspokojení poptávky instalovala výrobní linku s kapacitou zhruba 1000 strojů ročně, v rámci jedné směny ji bude obsluhovat 15 pracovníků. Celková investice přesáhla 25 milionů Kč. Nejvíc objednávek má firma z Německa, Skandinávie a Polska.

Díky vstupu na trh kolových nakladačů má nyní Doosan Bobcat podle tiskové zprávy nejširší portfolio nakladačů ze všech výrobců na světě. Kolový nakladač lze využít ve stavebnictví, zemědělství, při úpravách terénu, sběru a recyklaci odpadu nebo při odstraňování sněhu. Mezi aktuálním příslušenstvím jsou různé typy lopat, paletizační vidle, úhlový smeták či sněhová fréza.
Nový stroj je výsledkem tříletého vývoje v dobříšském inovačním centru. "Model L85 je zkonstruován z osvědčených komponent včetně motoru, rámů, náprav a elektronických a hydraulických prvků vlastní výroby nebo od našich špičkových dodavatelů," uvedl produktový manažer pro nakladače Doosan Bobcat Jiří Karmazín. Řada dílů se podle něj už používá u smykových nakladačů, minirypadel a teleskopických manipulátorů.
Doosan Bobcat EMEA je předním světovým výrobcem kompaktních stavebních strojů. V roce 2019 firma utržila rekordních 863 milionů eur (přes 23 miliard Kč), výsledky za loňský rok zatím nezveřejnila. V Dobříši má firma výrobní závod, tréninkové a inovační centrum a centrálu pro Evropu, Blízký východ a Afriku a zaměstnává tam kolem 1400 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na … Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 … Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a … Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických … Blesková zpráva Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy … ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz