21. 6. svátek má Alois

Doosan Bobcat EMEA bude vyrábět v Dobříši kolové nakladače

22. října 2020   (17:11)
Doosan Bobcat EMEA bude vyrábět v Dobříši kolové nakladače
foto: pribram.cz, ČTK

Nyní v závodě v Dobříši pracuje kolem 1400 lidí. Společnost Doosan Bobcat EMEA, která je předním světovým výrobcem kompaktních stavebních strojů, rozšířila řadu svých produktů o kolové nakladače. Vyrábět se budou v jejím závodě v Dobříši na Příbramsku, kde byly zároveň navrženy. Firma o tom dnes informovala ČTK.

Společnost dokončuje i další inovace, týkají se téměř 50 produktů ve 12 kategoriích. Díky tomu může firma nabírat nové zaměstnance. Nyní jich v závodě v Dobříši na Příbramsku pracuje kolem 1400. Výroba zatím běží navzdory pandemii koronaviru naplno.

Doosan Bobcat nově vstupuje na evropský trh také s malými kloubovými nakladači. Zatímco kolové nakladače vznikly v Dobříši, kloubové byly navržené a jsou vyráběné v závodě v Bismarcku v USA. Vyrábět se začínají i modernizované pásové a smykem řízené nakladače, nová generace minirypadel hmotnostní třídy pět až šest tun nebo lehké hutnicí stroje. Uplatnění mají tyto stroje ve stavebnictví, zemědělství, při úpravách krajiny, v komunálních službách a podobně.

Doosan Bobcat EMEA vyrábí přibližně třetinu světové produkce strojů Bobcat. V loňském roce firma utržila rekordních 863 milionů eur (přes 23 miliard Kč). V Dobříši má výrobní závod, tréninkové a inovační centrum a centrálu pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz