21. 9. svátek má Matouš

Dokončení integrace městské hromadné dopravy do PID je zatím v nedohlednu

10. září 2021   (10:30)
Dokončení integrace městské hromadné dopravy do PID je zatím v nedohlednu
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Epidemie koronaviru oddálila i dlouho očekávanou integraci příbramské MHD do PID.


Po několikaměsíční vynucené přestávce se opět rozbíhá proces integrace příbramské městské hromadné dopravy (MHD) do Pražské integrované dopravy (PID). Podle dostupných informací se objevilo několik nových skutečností a změn, které musí pojmout nově vytvořený návrh řešení celé integrace, který bude třeba odsouhlasit všemi stranami.

„Vzhledem ke skutečnosti, že město má na základě řádného výběrového řízení uzavřenu smlouvu na provoz MHD a tato má zakotveny pevné podmínky, je třeba jakýmkoli chystaným změnám věnovat patřičnou pozornost, aby nedošlo k rozporu s podmínkami platné smlouvy,“ upozorňuje místostarosta města Příbram Martin Buršík.
Poslední pracovní schůzka proběhla během srpna a do konce října by měl být zpracován návrh na propojení linek MHD a PID. Poté bude muset být provedena technická a ekonomická analýza daného řešení. Důležitá je i konzultace se společností Arriva Střední Čechy. Na základě toho by měl být vytvořen finální návrh integrace, který musí schválit orgány města Příbram.

Z výše uvedeného se dá domnívat, že integrace v letošním roce ukončena zřejmě nebude a dočkáme se ji až v průběhu roku 2022.


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz