Dokládal Staler nepravdivé reference? Město zvažuje předat případ policii
11. listopadu 2020 (13:29)
foto: ehlová
Na pondělním jednání zastupitelstva byly v rámci posledního bodu – diskuse – vzneseny panem Moslerem dotazy, na které bylo následně v rámci rozpravy odpovězeno.
Jde o podezření, že společnost Staler, spol. s r.o., dokladovala při prokazování splnění podmínek účasti ve výběrových řízeních na stavební zakázky organizovaných městem nepravdivé referenční zakázky. Ty měly být ve většině potvrzeny podnikem Vojenské lesy a statky. V současné době probíhá prověřování tohoto podezření v tom směru, zda skutečně docházelo ze strany uvedené společnosti v jejích nabídkách k uvádění nepravdivých údajů, a pokud ano, zda a komu tím byla způsobena případná škoda.
Město spolupracuje v dané věci s externím právním zástupcem a v případě, že bude zjištěno, že takovým jednáním uvedené společnosti bylo poškozeno, je odhodláno důsledně hájit svá práva.
„Jakmile budeme mít validní podklady, o které lze opřít další právní kroky, zvážíme další postup, zejména otázku prověření takového jednání uvedené společnosti ze strany dozorových orgánů v oblasti zadávání veřejných zakázek,“ vyjadřuje se k situaci Jan Konvalinka.
V případě zjištění, že jsou zde důvody domnívat se, že město mohlo být poškozeno trestněprávním jednáním uvedené společnosti, bude zvažovat i otázku prověření takového jednání uvedené společnosti ze strany orgánů činných v trestním řízení. Celou záležitost město považuje za závažnou a učiní vše pro její zdárné vyřešení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Jana Fedorová
Další články
Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu
Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející …
FOTOGALERIE
Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu
U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů …
AKTUALIZOVÁNO
Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci
V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno …
AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout
Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí …
POČASÍ
Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy
Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. …
DOPRAVA
Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat
Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci …
Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí!
Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají …
LIFESTYLE
Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp
Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží
Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května …
AKTUALIZOVÁNO
Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž
Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a …
PŘÍRODA




