Dodržování pravidel v restauracích pomůže hygienikům kontrolovat policie
28. května 2021 (13:49)
foto: pribram.cz/Michal Čeleda
Vláda dnes rozhodla, že restaurace a další stravovací zařízení budou moci od pondělí otevřít vedle dosavadních zahrádek i vnitřní prostory.
Hygienická služba minulý týden zkontrolovala 800 návštěvníků restaurací, z toho u 90 našla pochybení v dodržování opatření proti šíření koronaviru. Těm, kteří nesplnili podmínky pro vstup, vystavili pokuty nebo s nimi zahájí správní řízení. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je poměr pochybení vysoký, proto se obrátila na policii, která podle ní začne hygienikům v kontrolách víc pomáhat. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády vyzvala provozovatele zařízení, aby u vstupu viditelně upozorňovali na platná omezení.
O spolupráci s policií jednala Svrčinová ve čtvrtek s policejním prezidentem Janem Švejdarem. Policisté budou mít podle ní k dispozici na webu všechny druhy certifikátů, kterými se budou moct lidé prokazovat, a to včetně dokumentů ze zahraničí.
Vláda dnes rozhodla, že restaurace a další stravovací zařízení budou moci od pondělí otevřít vedle dosavadních zahrádek i vnitřní prostory. Hostů bude moci být tolik, kolik je míst k sezení. U stolu budou moci sedět nejvýše čtyři hosté, nutné bude dodržování rozestupů nebo nošení ochrany úst a nosu mimo konzumaci. Nutné budou nadále negativní testy na koronavirus, očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci covid-19.
K náhlému rychlému rozvolnění vláda podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) přistoupila kvůli tomu, aby respektovala rozsudek Nejvyššího správního soudu. Podle něj by mělo být uvolňování pomalejší a sám by byl spíše pro otevření až od 14. června, jak bylo dříve avizováno, uvedl.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst
Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!
Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit
Všichni návštěvníci lesů nejen v CHKO Brdy si pamatují kalamitu, kterou způsobil …
FOTOGALERIE
Ranní chaos u příbramských škol: město chystá změny a plánuje „kiss and ride“ zóny
Každé ráno se před příbramskými školami opakuje stejný scénář: kolony aut, zastavování …
DOPRAVA
Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku
Jen v loňské sezóně zachránili dobrovolníci z organizace Pomáháme srnčatům z.s. přes …
ZVÍŘATA
V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu
Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v …
AKTUALIZOVÁNO
V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin
V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – …
ZAJÍMAVOSTI
Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na závažný případ zavlečení vztekliny do …
Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026!
Máte pocit, že někteří řidiči jezdí příliš rychle právě u vás? Teď máte šanci …
Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku
Na Slapské přehradě byla letos zahájena generální oprava mostu. Práce potrvají do roku …
Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení
Zimní stadion v Příbram se od 6. do 8. března stane dějištěm Mistrovství České …




