27. 5. svátek má Valdemar




Dobrovolníci zvou k účasti na olympijském běhu v Příbrami

30. května 2018   (16:35)
Dobrovolníci zvou k účasti na olympijském běhu v Příbrami
foto: Olympijský běh Příbram

Jedinečná atmosféra, olympijské ideály, tolerance, respekt, fair play, ale i dobrovolnictví i to je Olympijský běh, který v letošním roce zavítá opět do Příbrami. Registrace jsou možné pouze on-line do 11. června


Olympionici jsou inspirací pro každého, díky účasti na Olympijskému běhu může každý nasát atmosféru skutečných olympijských her. Závod v okolí Svaté Hory odstartuje ve středu 20. června od 18:00 hodin.

„Podobně jako v loňském roce jsme pro účastníky připravili 5 km dlouhý okruh v okolí Svaté Hory. Věříme, že běžce zaujme jak nádherná příroda, tak i zajímavé převýšení,“ říká organizátor Matěj Machuta.
„Věříme, že připravíme opět unikátní běh v okolí Svaté Hory, to se neobejde bez pomoci dobrovolníků (příprava trati, registrace, dohled na trati atd.). Pevně doufám v to, že letošní ročník běhu bude stejně úspěšný, ne-li úspěšnější než loňský. A jsem si jistá, že se o to dobrovolníci rozmístění po celé trase od startu až do cíle rádi a s nadšením postarají,“ dodává koordinátorka dobrovolníků Johana Paulová.

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den. U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie již od roku 1987.
Svatá Hora obdivované mariánské poutní místo v srdci Čech. Každoročně je tento barokní areál vyhledávaným cílem poutníků a návštěvníků z celého světa.

Olympijský běh v Příbrami se koná za finanční podpory ČOV, města Příbram, poutního místa Svatá Hora a Fytos Fruit.
Olympionici jsou inspirací pro každého, díky …
foto: Olympijský běh Příbram

foto: Olympijský běh Příbram
foto: Olympijský běh Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Olympijský běh Příbram
autor: mip








Další články

Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka. Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci … SPORT Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské … ZAJÍMAVOSTI V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. … AKTUALIZOVÁNO Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. … KULTURA Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních … DOPRAVA KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve … AKTUÁLNĚ
Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz