17. 6. svátek má Adolf

Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky

FOTOGALERIE
13. listopadu 2016   (14:06)
Dalších 23 fotografií v galeriiDobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky
foto: pribram.cz

V sobotu ráno vyrazili dobrovolníci z několika míst, aby uklidili nepořádek v okrajových částech CHKO Brdy.



Sobotní dobrovolnická akce v CHKO Brdy byla věnována úklidu unikátní přírodní lokality od odpadků po první turistické sezóně. Účastníci vyráželi hned z několika míst, kterými byly Jince, Strašice, Mirošov, Nepomuk, Hutě pod Třemšínem a Obecnice. Start byl v těchto obcích u jednotlivých lesních správ, kde na každou partu sběračů čekal pověřený pracovník VLS ČR a vybavil je pytli na sběr odpadků a pracovními rukavicemi. Současně zde obdrželi i plán trasy sběru, vyznačený na mapě. K dispozici bylo i doprovodné vozidlo, na které se ihned mohly nakládat pytle.

" Odpovědnost je na obci v jejímž katastru se to nachází a je to tak správně, neb to, co jsme dnes tahali z Brd, tam opravdu nezanechali turisté, krom jednoho obalu od tatranky. A v tomto týdnu jsem otočil stařenku s odpadem ze zahrady na kraji Nepomuku, jak míří do lesa a nechtělo se jí z tím zpět," vyjádřil se na sociálních sítích vedoucí CHKO Brdy Bohumil Fišer.

Navržené trasy úklidu měřily od 5 do 11 km. Akci "Ukliď Brdy" zorganizovaly Vojenské lesy a statky ČR ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a polesím Rožmitál Arcibiskupství pražského. Milou pozorností byla pro každého účastníka taška s drobnými upomínkovými předměty, které věnoval hlavní organizátor. Jen byla škoda, že vzhledem k menšímu počtu zúčastněných nebylo možné se věnovat okolí jednoho z nejfrekventovanějších míst - Padrťským rybníkům. Na tato místa se tak vydal s doprovodem vedoucí CHKO Bohumil Fišer a ani jeho auto nezůstalo prázdné, výjimkou nebyla ani pneumatika. Bohužel celé akci nepřálo počasí, a tak většinu odpadků po lese a u cest zamaskoval poprašek prvního letošního sněhu.

Nejčastějšími úlovky byly tak poztrácené poklice aut, prázdné lahve od alkoholu a samozřejmě i nejčastější PET lahve od nápojů. Nechybělo ani několik kilogramů železa a na trase Nepomuk velký plastový pytel s rozkládajícími se zbytky nedefinovaného zvířete.

Jak dopadly další trasy se můžete podívat na FB stránkách skupiny CHKO Brdy - ZDE.

Fotogalerie

Parta z Dobříšska objevila celou hromadu vysypaného odpadu (1) Výsledky z Nepomuku bez poslední dávky (2) Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky (3) Plakát akce "UKLIĎ BRDY" (4) Mapa plánované trasy okolo Nepomuku (5) Jedna ze dvou tras Hutě pod Třemšínem (6) Druhá trasa Hutě pod Třemšínem (7) Sběrná trasa Jince (8) Plánovaná trasa Mirošov (9) Sběrná trasa Obecnice (10) Ale i přes hledání odpadků byl krásný pohled na zasněžený les (11) Do Nepomuku přijela mladá parta lidí až z Dobříše. Z okolních obcí se zúčastnil jeden člověk (12) Zasněžené odpočívadlo nad Nepomukem (13) Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky (14) Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky (15) Na silnici z Nepomuku směr Láz (16) Díky zanedbané silnici s mnoha výtluky byly častým nálezem poklice kol od aut (17) Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky (18) Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky (19) Tady vyrůstá "nová generace" (20) Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky (21) Další předávka na korbu  doprovodného vozidla (22) Trasa Strašice (23)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: kopie map tras z VLS ČR
autor: MP








Další články

Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají … KRIMI Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do … AKTUÁLNĚ Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky V Dubně se chystá závod, který láme ego i svaly. Hasiči tu poběží, tahají, šplhají a … AKTUÁLNĚ Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve … KRIMI Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v … KULTURA Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na … AKTUÁLNĚ Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době … AKTUÁLNĚ Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUALIZOVÁNO
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz