Dobrovolníci se vrátili do nemocnice, s novou koordinátorkou
5. srpna 2020 (10:18)
foto: Janota
Tato záslužná činnost se po pauze opět navrátila mezi pacienty, i když v omezené míře a za dodržení určitých hygienických pravidel.
Dobrovolník je člověk, který z dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na odměnu, vykonává činnost ve prospěch druhých lidí. Nezastává práci zdravotníků, pouze pečuje o duševní pohodu a pomáhá s aktivizačními činnostmi pacientů. Tak by se nějak stručně dalo popsat, kdo to vlastně je dobrovolník a co dělá.
Tato záslužná činnost se po pauze opět navrátila mezi pacienty, i když v omezené míře a za dodržení určitých hygienických pravidel, aby nebylo ohroženo zdraví žádné z účastněných stran. Od začátku prázdnin chodí po nemocnici například dobrovolník Aleš, který kromě zpěvu hraje také na kytaru a dudy. Pacienti si mohou poslechnout, nebo společně s ním zazpívat dechovky, lidovky a další folklórní písně.
Dobrovolníci dále se zájemci provádějí tréninky paměti, povídají si, probírají denní události, doplňují osmisměrky a další vyplňovačky a zajímavosti. Kněz Jan Kuník ze Svaté Hory pak provádí společnou mši a také zpívá a hraje na kytaru. Dobrovolníci dochází i do některých pracovišť v prvním areálu nemocnice, většinou se ale konají na odděleních LDN a OŠP na Zdaboři. Pokud to situace dovolí, od září budou prováděny výtvarné činnosti a canisterapie.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Martin Janota
autor: Martin Janota
Další články
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO
Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí
Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm …
FOTOGALERIE
Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka
Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. …
PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT





