17. 3. svátek má Vlastimil




Dobrovolníci se dnes zapojí do úklidu přírody i měst

1. dubna 2023   (07:44)
Dobrovolníci se dnes zapojí do úklidu přírody i měst
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Lidé budou uklízet v lesích, podél silnic a řek i v chráněných územích.


Několik tisíc dobrovolníků po celé republice se dnes zapojí do 10. ročníku akce Ukliďme Česko, která se zaměřuje na likvidaci černých skládek a sběr odpadků v přírodě, ve městech a obcích. Lidé budou uklízet v lesích, podél silnic a řek i v chráněných územích. Uklízet se bude také v brněnské či plzeňské zoo.

Kampaň Ukliďme Česko se poprvé uskutečnila v roce 2014, organizuje ji stejnojmenný spolek. Podobnou úklidovou akci nazvanou Ukliďme svět koordinuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP).
Organizátoři měli těsně před začátkem akce nahlášeno víc než 4000 úklidů, letošní zájem o dobrovolnické uklízení označili za nebývalý. Místním koordinátorům rozeslali pytle na sběr odpadků či pracovní rukavice. Zájemci, kteří se chtějí zapojit, najdou seznam míst na webu www.UklidmeCesko.cz.
"Letošní 10. ročník Ukliďme Česko je pro nás výzvou nejen proto, že se ho podle předpokladů zúčastní rekordní počet dobrovolníků, ale navíc mezi nimi bude i symbolický miliontý dobrovolník, který se od založení akce do úklidů zapojil," uvedl Miroslav Kubásek z pořádajícího spolku Ukliďme Česko.

Někteří místní organizátoři připravili pro dobrovolníky doprovodný program, například exkurzi do unikátního sekvojového lesa na okraji Brna, komentovanou prohlídku pardubického závodiště nebo recyklační dílnu a burzu na Toulcově dvoře v Praze.
Kromě samotného uklízení je podle spolku důležitá i prevence znečištění. Proto vyvinuli aplikaci www.KAMsNIM.cz, která lidem radí, kam s odpady či nepotřebnými věcmi. Představit ji chtějí žákům i pedagogům ve školách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz