28. 4. svátek má Vlastislav




Dobrovolníci se chystají na akci Ukliď Brdy 2017

10. listopadu 2017   (06:19)
Dobrovolníci se chystají na akci Ukliď Brdy 2017

Očistou projde přibližně 40 km tras



Starat se o přírodu a chránit ji, aby vydržela i pro budoucí generace by mělo být samozřejmostí. Proto se přibližně jednou do roka sejdou dobrovolníci, aby prošli vybrané trasy a posbírali na nich odpadky, které v brdských lesích zanechali nezodpovědní návštěvníci. Kolikrát najdeme odhozené pet lahve, plastové obaly od jídla, zbytky různých nádob i černé skládky. Toto opravdu nechceme vídat při procházkách jednou z nejmladších CHKO v České republice.

Dobrovolnická akce Ukliď Brdy 2017 je připravena na sobotu 11. listopadu 2017 přibližně od 9.00 hodin. Podle Ing. Lucie Kastnerové ze Správy CHKO je přihlášených zatím 12 dobrovolníků. Přihlášky na úklid už sice skončily, ale pokud byste se přeci jen chtěli zapojit, můžete tak samozřejmě učinit. „Bez přihlášení se dobrovolníci mohou zapojit, ale pokud na nějakou trasu nebyl přihlášen nikdo nebo by byl přihlášen příliš malý počet dobrovolníků, trasa by se neuklízela, takže je riziko, že by nepřihlášení dobrovolníci mohli dorazit na takovou trasu.“ uvádí Lucie Kastnerová. Informujte se proto předem, jaká trasa bude opravdu aktuální. Pro kontak můžete využít lesní pedagožku VLS Petru Večeřovou, e-mail: petra.vecerova@vls.cz, tel: 731 137 618, nebo u Lucii Kastnerovou ze Správy CHKO Brdy,
e-mail: lucie.kastnerova@nature.cz, tel.: 603 567 653.

Trasy:

Trasa č. 1
Nepomuk – Pod Plešcem – Pourka – Nepomuk, 9 km
Sraz: Lesní správa VLS, Nepomuk 43
GPS: 49.6454747N, 13.8341817E

Trasa č. 2
Vodní nádrž Octárna – U Rusínské boudy – U jedle – Obecnice, 9 km
Sraz: Vodní nádrž Octárna nad Obecnicí (u hájovny)
GPS: 49.7183169N 13.9284444E

Trasa č. 3
Těňský plac – Hulatovna – Kaštánek – Dobrotivská – K Dubu – Těnský plac, 7,8 km
Sraz: Těňský plac
GPS: 49.444250N, 13.474107E

Trasa č. 4
Neřežín – okolí hradu Valdek – Na Hlíně – Malá Víska – Neřežín, 10,5 km
Sraz: Neřežín, nad vodní nádrží Záskalská
GPS: 49.7881361N 13.8835136E

Trasa č. 5
Kratší varianta Míšov – Kuťkovská louka – Míšov. Delší varianta Míšov – Kuťkovská louka – Břízkovec – Padrtě – Teslínský klášter – Míšov
Sraz: (OÚ) Míšov
GPS: 49.372288N, 13.433039E

Pytle na odpadky, rukavice a mapy budou zajištěny na místě srazu jednotlivých tras.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Ing. Lucie Kastnerová
VLS
autor: ZP








Další články

Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení … AKTUÁLNĚ Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu … SPORT Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro … POLITIKA Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se … Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o … NEPŘEHLÉDNĚTE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně … KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz