4. 8. svátek má Dominik




Dobrovolní hasiči z Březových Hor v měli v pololetí téměř 100 výjezdů

27. července 2016   (16:37)
Dobrovolní hasiči z Březových Hor v měli v pololetí téměř 100 výjezdů

Dobrovolní hasiči se pravidelně účastní požárních soutěží.



Město po reorganizaci zřizuje dohromady tři jednotky dobrovolných hasičů. Dvě v kategorii JPO V (Zdaboř a Lazec) a jednu JPOIII/2 (Příbram- Březové Hory). A právě jednotka z Březových Hor jen za první pololetí roku 2016 zaznamenala 98 výjezdů. Jednalo se především o odstraňování nebezpečných stavů jako jsou námrazy a polomy, dále pak technickou pomoc při čerpání vody a zálohy na stanici profesionálních hasičů.

Členové všech jednotek také zajišťovali preventivní hlídky při oslavách 800. výročí města. Vzhledem k rozsahu akce vypomáhaly i obce Obecnice a Trhové Dušníky.

Jednotky sborů dobrovolných hasičů kategorie JPO V jsou předurčeny pro činnosti v oblasti ochrany obyvatel, jednotka kategorie JPO III/2 zajišťuje zejména výjezdy k požárům a technickým zásahům, ke kterým je vyzve Krajské operační středisko HZS Středočeského kraje.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ
autor: MJ








Další články

Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale … NEPŘEHLÉDNĚTE HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje … PR Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u … AKTUALIZOVÁNO Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, … AKTUALIZOVÁNO Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. … AKTUÁLNĚ Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni. Už od 12. srpna … AKTUÁLNĚ Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce … AKTUÁLNĚ Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek … AKTUÁLNĚ Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě? Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě? Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po … ZAJÍMAVOSTI
Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz