Dobrovolní hasiči z Březnice disponují novým zásahovým vozidlem
9. června 2022 (19:55)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: SDH Březnice
Slavnostní předání vozu značky Scania CAS 30/8500/510/S2R proběhlo v neděli 5. června 2022 u požární zbrojnice v Březnici.
Uplynulou neděli se sešli březničtí hasiči i jejich příznivci u tamní hasičské základny. Jednak se loučili s cisternou Liaz KA25 z roku 1995, která bude nabídnuta k prodeji. Především ale obřadně přivítali novou posilu v podobě zásahového vozidla Scania. Slavnostnímu příjezdu přihlížely zhruba dvě stovky lidí. Následoval křest březnickým farářem a oficiální předání vozu.
V rámci oslav se členům SDH Březnice předávaly čestné medaile. Mladí hasiči předvedli ukázku požárního cvičení. Bělčické mažoretky se svým představením postaraly o doprovodný program. Hudební kapela zahrála k poslechu i tanci a občerstvení zajistil místní pivovar.
foto: SDH Březnice
Své kolegy přijelo podpořit i několik hasičských jednotek z okolních měst a obcí, konkrétně například hasiči z Rožmitálu pod Třemšínem, Bubovic, Mirovic či Příbrami. Někteří z nich s dalšími jednotkami na hasičský pozemek U černého kříže opět zavítají tento víkend na akci Brdská liga v požárním útoku, kterou domácí spolek pořádá.
foto: SDH Březnice
Sbor dobrovolných hasičů Březnice má ve svém vozovém parku ještě Škodu 706 RTHP. „Je stará už 44 let. Stále nám dobře slouží a věřím, že sloužit bude i nadále“, řekl velitel březnických hasičů Josef Šejna. Uvedl také, že na nový vůz značky Scania CAS 30/8500/510/S2R v hodnotě kolem osmi a půl milionu korun přispělo z velké části město Březnice, dále pak Česká kancelář pojistitelů a Středočeský kraj.
foto: SDH Březnice
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa
Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na …
SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ
Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku
Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, …
AKTUÁLNĚ
Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy
Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle …
AKTUÁLNĚ
Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí
Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok …
ŠKOLSTVÍ
Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající
Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. …
AKTUALIZOVÁNO
Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko
Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do …
DOPRAVA
V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá
Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných …
AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno
Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také?
Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC …
PR
Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty
Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a …
VOLBY 2026









