Dobrovolní hasiči věnovali víkend vzdělávání
FOTO
9. dubna 2025 (14:44)
Další 3 fotografie v galerii
foto: Ze školení. / Okresní sdružení hasičů Příbram / se souhlasem
Uplynulý víkend patřil v Příbrami a Březnici vzdělávání dobrovolných hasičů. Okresní sdružení hasičů Příbram ve spolupráci s Ústřední hasičskou školou v Bílých Poličanech uspořádalo školení určené pro nové strojníky a budoucí velitele jednotek sborů dobrovolných hasičů z obcí.
Školení začalo již v pátek, účastníci však předtím absolvovali samostudium formou e-learningu. „V Březnici se do programu zapojilo 35 nových strojníků, kteří zde získali jak teoretické znalosti, tak praktické dovednosti v ovládání a obsluze požární techniky,“ uvedl Václav Jankovský, starosta Okresního sdružení hasičů Příbram.
V Příbrami zase úspěšně složilo závěrečnou zkoušku 44 hasičů, kteří se ve svých jednotkách ujmou funkcí velitelů, jejich zástupců nebo velitelů družstev.
„Dodatečně děkujeme hasičům z Březových Hor, Březnice a Rožmitálu pod Třemšínem za poskytnutí zázemí a techniky. Poděkování patří také Integrované střední škole hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami a Technické akademii dětí a mládeže v Březnici za zapůjčení počítačových učeben,“ dodal Jankovský.
„Dodatečně děkujeme hasičům z Březových Hor, Březnice a Rožmitálu pod Třemšínem za poskytnutí zázemí a techniky. Poděkování patří také Integrované střední škole hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami a Technické akademii dětí a mládeže v Březnici za zapůjčení počítačových učeben,“ dodal Jankovský.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Okresní sdružení hasičů Příbram
autor: Karel Hutr
Další články
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska
Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, …
ZAJÍMAVOSTI
Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit.
Jaro je tu a s ním i období, kdy se v trávě rodí tisíce mláďat. A zároveň období, kdy …
ZVÍŘATA
Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi
Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány …
ZAJÍMAVOSTI
Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko
Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je …
DOPRAVA
Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí?
Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po …
PR
Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“
Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení …
ROZHOVOR
Příbram zve na výlet do minulosti: Vydejte se po stopách našich předků
Oslavy 810. výročí města pokračují a přinášejí další zajímavou akci pro veřejnost. …
HISTORIE
Nenápadná akrobatka z Brd. Každé pozorování rosničky může pomoci
K naším nejzajímavějším obyvatelům brdské přírody patří bezesporu rosnička zelená. …
POZNÁVÁME BRDY







