15. 5. svátek má Žofie




Dobrovolní hasiči se v první polovině roku angažovali i v boji proti koronaviru

23. listopadu 2020   (06:31)
Dobrovolní hasiči se v první polovině roku angažovali i v boji proti koronaviru
foto: pribram.cz

Dokument o stavu požární ochrany v Příbrami, který prošel hlasováním na listopadovém jednání zastupitelstva města Příbram, hodnotí činnost hasičských dobrovolných sborů.


Na program posledního zastupitelstva města se dostal také bod týkající se stavu požární ochrany v Příbrami za první pololetí roku 2020. V Příbrami fungují tři jednotky požární ochrany (na Březových Horách, ve Zdaboři a v Lazci), jejichž zřizovatelem je město a kterých se projednávaný dokument týkal.

Od ledna do června letošního roku uskutečnili dobrovolní hasiči z Březových Hor celkem 43 výjezdů. Nejčastějším důvodem byl požár (17 výjezdů), dále pak technická pomoc (10) a dopravní nehoda (8). Březohorská jednotka vyjela také k pěti planým poplachům.
Spolu s opatřeními proti šíření onemocnění covid-19 se začali členové všech dobrovolných hasičských sborů v Příbrami zapojovat do dalších aktivit. V průběhu března distribuovali informační letáky do poštovních schránek. Věnovali se rovněž výrobě ochranných roušek a jejich rozdělování. Díky hasičům byly z centrálního skladu v Benešově dopraveny dezinfekční prostředky. Opatření proti koronaviru zároveň činnost sborů omezila. Nepořádaly se tradiční události, na nichž hasiči vykonávají požární dozor, a neuskutečnily se ani akce pro děti.
Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Březové Hory má včetně velitele 27 členů. Na základě svého zařazení (do kategorie JPO III/2) je jejím úkolem zajistit výjezd dvou družstev v celkovém počtu osmi hasičů. Březohorští hasiči zabezpečují hašení a záchranné práce i mimo vlastní územní obvod, čemuž odpovídají vyšší nároky na technické vybavení a profesní výcvik.

JSDH v Lazci s devíti členy a JSDH Zdaboř v počtu osmi hasičů patří od tzv. kategorie JPO V. Kromě zásahů na území zřizovatele mohou být ve výjimečných případech, při třetím a zvláštním stupni poplachu, vyslány i mimo toto území.
Stav požární ochrany za první polovinu letošního roku byl na listopadovém zasedání schválen 21 hlasy přítomných zastupitelů (nikdo nebyl proti, jeden zastupitel nehlasoval). Celý dokument, jehož součástí je dále např. soupis technického vybavení, je zveřejněn na stránkách města.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa … SPORT Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč … DOPRAVA Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do … ZAJÍMAVOSTI Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických … AKTUÁLNĚ V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v … AKTUÁLNĚ Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku … AKTUÁLNĚ Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz