25. 5. svátek má Viola

Dobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo

FOTOGALERIE
13. října 2014   (09:08)
Dalších 7 fotografií v galeriiDobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo

Ve středu se z repase nástavby vrátila CAS 32 (cisternová automobilová stříkačka) březohorských dobrovolných hasičů. Na repas do Chlumce nad Cidlinou odjela Tatra 815 na konci července.


Včera se sešli členové jednotky na školení obsluhy "nového" vozidla. Nové technické prostředky a jejich umístění do skříní vyžaduje seznámení řidičů, strojníků a hasičů. V nástavbě přibylo zejména vysokotlaké vedení (oranžová hadice) o délce 60 metrů, které usnadní a urychlí likvidaci požárů menšího rozsahu. Staré dveře jednotlivých skříní byly nahrazeny hliníkovými roletami, nástavba zvětšila objem cisterny z 8200 na 9000 litrů vody, výklopný šuplík zpříjemní nasazení dýchacích přístrojů na záda hasičů, efektivní osvětlení zajišťují nová LED svítidla a mnoho dalších vylepšení a úprav bylo provedeno.

Tatra má přidělený volací znak PPB 740 a na svůj první výjezd bude čekat ještě přibližně týden. Vozidlo čeká ještě instalace vozidlové radiostanice, nabíječů ručních vysílaček, satelitní navigace a pár drobných úprav v kabině.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Příbram VI - Březové Hory má 24 členů, spadá do kategorie JPO III/2 a zajišťuje výjezd až dvou družstev hasičů do deseti minut od vyhlášení mimořádné události. Za letošek byla přivolána k 70 událostem různého typu (požár, čerpání, odstraňování překážek, dopravní nehoda...) a ke všem vyjela v průměrném čase do šesti minut od vyhlášení i když hasiči nedrží žádné služby na zbrojnici.

Fotogalerie

Dobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo () Dobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo (1) Dobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo (2) Dobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo (3) Dobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo (4) Dobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo (5) Dobrovolní hasiči mají zpět zrepasované vozidlo (6)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Vít Novák

autor: Vít NovákDalší články

Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz