15. 1. svátek má Alice




Dobříšští strážníci připravují seminář pro majitele psů

22. dubna 2017   (15:30)
Dobříšští strážníci připravují seminář pro majitele psů
foto: pribram.cz

Seminář je zaměřený na problémové chování psů na veřejnosti.



Vychovaný pes je bezpečný pes, to je motto semináře, který na konec dubna připravují strážníci městské policie v Dobříši. Majitel psa se pod dohledem policejního psovoda seznámí s možností, jak svého psího miláčka naučit ty nejpoužívanější cviky, jako je přivolání psa a chůze psa na vodítku a jejich využití na veřejnosti. Chybět nebude ani seznámení s právními dokumenty, které upravují nejen pohyb psů na veřejnosti, ale i převoz psů v autě, autobusu nebo vlaku. Na každého majitele a jeho psa si strážníci vyhradí individuální časový prostor okolo půl hodiny.

Semináře se může zúčastnit každý majitel psa pouze s jedním psem. „Z časových a kapacitních důvodů je seminář omezen na maximální počet 17 psů a je třeba se předem objednat. Seminář povede dlouholetý zkušený policejní psovod Městské policie Dobříš nejen se znalostmi z výcviku policejních psů, ale i s napravováním problémového chování psích miláčků při pohybu na veřejnosti a v běžném životě,“ uvedla zástupkyně velitele městské policie Dobříš Alena Kovaříková. Děti do 15 let se mohou semináře účastnit pouze v doprovodu alespoň jednoho z rodičů.

Po celý den budou všem k dispozici na semináři také pracovníci dobříšského psího útulku, kteří rádi odpoví na dotazy týkající se tohoto zařízení a psů v něm umístěných.
Seminář se koná 29. dubna od 9 do 19 hodin v areálu SOU Hluboš – pobočka Dobříš, v ulici Za Poštou. Je určený pro psy ve věku 3 měsíce až 7 let a jako vstupné, které je dobrovolné lze použít psí konzervy, piškoty a jiné pamlsky pro psí útulek Dobříš.

Majitelé jednotlivých psů musí mít s sebou: vodítko, obojek, případně košík, pamlsky nebo jakékoliv hračky, které má pes rád, misku a vodu v láhvi pro psa, nápoj pro majitele. Účastnit se semináře se může zúčastnit pes jakéhokoliv plemene i jejich kříženci. Pes, který se semináře účastní, nesmí být ze zdravotních důvodů nakrmený.

Bližší informace lze získat telefonicky na tel. č. 602 370 677 nebo osobně na služebně Městské policie Dobříš str. Svoboda, zástupce velitele str. Kovaříková nebo velitel MP str. Krejč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté … V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. Na toaletách byl … VIDEO Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce … VIDEO
Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz