17. 1. svátek má Drahoslav
Dobříšští si nadělili pohyb na čerstvém vzduchu. Mají novou venkovní posilovnu

25. prosince 2019   (15:21)
Dobříšští si nadělili pohyb na čerstvém vzduchu. Mají novou venkovní posilovnu

Víceúčelová street workoutová sestava zvítězila v nultém ročníku participativního rozpočtu. Nachází se v blízkosti sportovní haly


V polovině června letošního roku spustilo město Dobříš nultý ročník participativního rozpočtu. Na realizaci jednoho návrhu dalo k dispozici 100 000 korun. Z jednadvaceti návrhů jich po vyřazení těch, které nesplňovaly podmínky, či byly neproveditelné, zbylo jedenáct. Hlasování bylo ukončeno v pátek 13. září a vítězným projektem se stala Venkovní posilovna v Lipkách s rovnými sto hlasy.
 
Jednou z podmínek participativního rozpočtu byla realizace vítězného návrhu do konce roku 2019. „Chceme, aby co si lidé odhlasují, mohli začít ještě ten samý rok používat,“ uvedl Miroslav Sochor, radní města Dobříš za KDU-ČSL a nezávislé kandidáty. A podařilo se. V pondělí 23. prosince byla venkovní posilovna slavnostně uvedena do provozu. Předání se zúčastnil mimo jiné i navrhovatel projektu Matěj Velebil.
 
Víceúčelová venkovní posilovna se nachází v okolí hlavních sportovních středisek, zároveň však v ochranném pásmu zámku a památné lipové aleje. Bylo tak potřeba postavit ji tak, aby splňovala všechny náležitosti. Jedná se o modulární systém. Obsahuje tedy moduly jen v takovém rozsahu, aby je bylo možné pokrýt z dostupných financí.

V polovině listopadu byl v Dobříši spuštěn další ročník participativního rozpočtu. Zatímco přes léto lidé rozhodovali o investici ve výši 100 tisíc korun, nyní se bude jednat již o půl milionu. Návrhy do participativního rozpočtu je možné podávat do 25. ledna 2020. Hlasování o vítězném projektu proběhne v únoru, výsledky budou známy 13. března 2020. Mezi prvními návrhy je zastínění Rákosníčkova hřiště, psí park, zřízení přechodu pro chodce a vybudování veřejných pítek.
 

V polovině června letošního roku spustilo …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01) Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Kriminalisté zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách 16. ledna 2020   (13:09) Nepřehlédněte Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté hledají svědky dvou dopravních nehod, ke kterým došlo 13. - 14. ledna 16. ledna 2020   (11:01) Řidič nezvládl řízení a skončil ve stráni, policisté uzavřeli sjezd na Strakonickou Řidič nezvládl řízení a skončil ve stráni, policisté uzavřeli sjezd na Strakonickou Při nehodě došlo ke zranění dvou osob. 16. ledna 2020   (09:34)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz