Dobříšští a sedlčanští hasiči převzali nové vybavení
30. listopadu 2023 (08:37)
foto: HZS Středočeského kraje
Ve středu 29. listopadu se na příbramském územním odboru konaly hned dvě menší slavnosti, na kterých příslušníci HZS Středočeského kraje převzali do užívání nové technické prostředky pro svoji náročnou práci.
První setkání dárců s obdarovanými se uskutečnilo v dopoledních hodinách na hasičské stanici Sedlčany. Za účasti starosty města Ivana Janečka a místostarosty Zdeňka Šimečka hasiči převzali k trvalému užívání komunikační jednotky Dräger.
V rámci projektu zvýšení akceschopnosti jednotek HZS Středočeského kraje, na kterém se finančně podílelo město Sedlčany, bylo pořízeno celkem pět kusů komunikačních jednotek FPS COM 7000 do ochranných masek, a to včetně klíčovacích jednotek.
„Pořízení těchto komunikačních prostředků nás posouvá směrem k modernímu hasičskému sboru 21. století. Zároveň jde o pilotní projekt v rámci celého územního odboru Příbram,“ uvedl jeho ředitel Tomáš Horvát. „Mezi nesporné výhody tohoto zařízení patří takzvaná čistá komunikace bez rušivých vlivů okolí, včetně komunikace pomocí radiostanic při nasazení dýchací techniky i při déletrvajícím zásahu,“ doplnil Petr Hron, velitel sedlčanské stanice. Celková pořizovací cena pěti kompletů, které dodala firma Dräger Safety, činila 201 tisíc korun, přičemž město Sedlčany přispělo částkou 120 tisíc, zbytek byl doplacen z rozpočtu HZS Středočeského kraje.
Druhé slavnostní předání se konalo v odpoledních hodinách na hasičské stanici Dobříš, kde místní profesionální hasiči převzali do svého užívání bateriové vyprošťovací zařízení Holmatro. Sada se skládá z nůžek, rozpínáku, dvou rozpěrných válců, mininůžek a dalšího nezbytného příslušenství.
Kromě sloužící směny se předání zúčastnili také starosta města Dobříš Pavel Svoboda a ředitel územního odboru Příbram Tomáš Horvát, kteří se v úvodu seznámili s technicko-taktickými daty jednotlivých nástrojů a hlavními výhodami oproti starší sadě hydraulického vyprošťovacího zařízení Weber. „Nová sada bateriového vyprošťovacího zařízení bude umístěna v rychlém zásahovém automobilu Volkswagen Transporter, kterým naše jednotka disponuje už šestým rokem,“ upřesnil velitel hasičské stanice Dobříš Mgr. Martin Lapka. Na financování nové vyprošťovací sady se město Dobříš podílelo částkou 120 tisíc korun, což je asi čtrnáct procent z celkové částky. I díky tomuto příspěvku dojde ke zvýšení bezpečnosti obyvatel Dobříšska a přilehlého okolí.
V rámci předání předvedla jednotka funkci jednotlivých nástrojů vyprošťovací sady a starosta si práci s nástroji sám vyzkoušel. Ředitel územního odboru plukovník Horvát na závěr poděkoval starostovi Svobodovi za dobrou spolupráci mezi městem Dobříš a hasičským záchranným sborem. Na úplný závěr si starosta ještě prohlédl rychlý zásahový automobil dislokovaný na hasičské stanici.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/HZS Středočeského kraje
autor: Ladislav Holomčík
Související
•U Lazska havarovala řidička Volkswagenu do stromu, z auta ji museli vyprostit hasiči
•Na Příbramsku napadl první sníh, záchranáři mají plné ruce práce s odstraňováním následků dopravních nehod
•Opilý řidič na Příbramsku nedal přednost, druhé auto po střetu skončilo mimo vozovku
Další články
Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění
Na prosincovém zasedání Zastupitelstva města Dobříše bylo téměř jednomyslně schváleno …
Falešní policisté opět útočí. Dvě ženy přišly o více než milion korun
Středočeští kriminalisté aktuálně vyšetřují hned dva případy podvodů, při nichž se …
Středočeský kraj investuje 10,7 milionu do rozvoje turismu
Krajští zastupitelé schválili poskytnutí dotací na podporu rozvoje destinačních …
Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky
Útulek v Lazci hlásí nejlepší svátky za roky: žádní vystrašení psi na Silvestra a …
Zvířata
Hasiči zasahovali u požáru v Novém Dvoře u Rožmitálu pod Třemšínem
V úterý 27. ledna dopoledne vyjížděli hasiči k požáru budovy v Novém Dvoře u Rožmitálu …
FOTO
V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 lůžek pro lidi s demencemi
V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 míst pro lidi s demencemi. V krajských …
Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku
Rada města Příbrami neschválila vyhlášení stavební uzávěry na Fantově louce. Pro návrh …
Politika
Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den
Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 …
Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa
Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v …
Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry
Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká …




