15. 10. svátek má Tereza

Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli

22. září 2019   (07:16)
Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli

Za skauty se postavily stovky místních, a tak město od prodeje Papežanky, kde se skauti léta scházeli, nakonec ustoupilo


Ve středu 18. září 2019 dostali dobříšští skauti zbrusu nové klubovny. Město Dobříš pro ně zrekonstruovalo prostory, ve kterých se příznivci skautingu scházeli již třináct let. Rekonstrukce do dlouho zanedbávaného objektu přesáhla tři miliony korun a vyřešila nakonec i problém s místem, se kterým se oddíly poslední dobou potýkaly. Sloučením dvou garáží skauti získali jednu klubovnu navíc. Cesta k novým prostorům však byla trnitá. Město chtělo totiž původně celý objekt prodat. 

„Minulá rada města vyhlásila na tento objekt záměr prodeje a chtěla se ho jako zbytného majetku zbavit. Tvrdila, že nájemníci chtějí byty odkoupit, ale ti o ničem nevěděli. Bylo to zrovna v době, kdy jsme začali řešit výrazný nedostatek prostor pro naše rozrůstající se skautské oddíly. O záměru prodeje jsme se dozvěděli náhodou ze zápisu rady města,“ uvedl Miroslav Sochor, člen dobříšského Střediska profesora Oliče.
 
Město nakonec od prodeje ustoupilo, a to především díky stovce místních, kteří přišli na zasedání zastupitelstva a o prostory bojovali. Došlo k celkové rekonstrukci objektu s tím, že skauti budou i nadále v nájmu. Oddíly tak získaly prostory k užívání na dalších 15 let s opcí na stejnou dobu. „Měsíční nájemné je standartním nájemným, které město na Dobříši nabízí neziskovým organizacím, a to 100,-/m2/rok. S tímto stavem jsme spokojeni,“ uvádí Miroslav Sochor.
 
Na Dobříši jsou celkem čtyři skautské dětské oddíly, jeden oddíl rodinného skautingu a ke Středisku profesora Oliče patří ještě jeden z Nového Knína. „Aktuálně nám mnoho oddílů i skautských středisek může naše zázemí závidět. A pro mnohá města můžeme být inspirací,“ dodává Miroslav Sochor.
 

Ve středu 18. září 2019 dostali dobříšští …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Miroslav Sochor







Další články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)



Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz