15. 8. svátek má Hana

Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli

22. září 2019   (07:16)
Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli

Za skauty se postavily stovky místních, a tak město od prodeje Papežanky, kde se skauti léta scházeli, nakonec ustoupiloVe středu 18. září 2019 dostali dobříšští skauti zbrusu nové klubovny. Město Dobříš pro ně zrekonstruovalo prostory, ve kterých se příznivci skautingu scházeli již třináct let. Rekonstrukce do dlouho zanedbávaného objektu přesáhla tři miliony korun a vyřešila nakonec i problém s místem, se kterým se oddíly poslední dobou potýkaly. Sloučením dvou garáží skauti získali jednu klubovnu navíc. Cesta k novým prostorům však byla trnitá. Město chtělo totiž původně celý objekt prodat. 

„Minulá rada města vyhlásila na tento objekt záměr prodeje a chtěla se ho jako zbytného majetku zbavit. Tvrdila, že nájemníci chtějí byty odkoupit, ale ti o ničem nevěděli. Bylo to zrovna v době, kdy jsme začali řešit výrazný nedostatek prostor pro naše rozrůstající se skautské oddíly. O záměru prodeje jsme se dozvěděli náhodou ze zápisu rady města,“ uvedl Miroslav Sochor, člen dobříšského Střediska profesora Oliče.
 
Město nakonec od prodeje ustoupilo, a to především díky stovce místních, kteří přišli na zasedání zastupitelstva a o prostory bojovali. Došlo k celkové rekonstrukci objektu s tím, že skauti budou i nadále v nájmu. Oddíly tak získaly prostory k užívání na dalších 15 let s opcí na stejnou dobu. „Měsíční nájemné je standartním nájemným, které město na Dobříši nabízí neziskovým organizacím, a to 100,-/m2/rok. S tímto stavem jsme spokojeni,“ uvádí Miroslav Sochor.
 
Na Dobříši jsou celkem čtyři skautské dětské oddíly, jeden oddíl rodinného skautingu a ke Středisku profesora Oliče patří ještě jeden z Nového Knína. „Aktuálně nám mnoho oddílů i skautských středisek může naše zázemí závidět. A pro mnohá města můžeme být inspirací,“ dodává Miroslav Sochor.
 
Ve středu 18. září 2019 dostali dobříšští …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Miroslav Sochor

Další články

Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Golf označovaný jako dobrodružný je především zábavou, která přesto důkladně prozkouší schopnosti hráče. V Příbrami a v blízkém okolí najdeme netradičních minigolfových hřišť hned několik. 15. srpna 2020   (11:45) Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Setkání loutek a malých diváků patří v Březnici již k tradičním prázdninovým událostem. Letošní Konvent plný loutek se koná příští sobotu. 15. srpna 2020   (07:16) Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější
V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz