18. 1. svátek má Vladislav
Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli

22. září 2019   (07:16)
Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli

Za skauty se postavily stovky místních, a tak město od prodeje Papežanky, kde se skauti léta scházeli, nakonec ustoupilo


Ve středu 18. září 2019 dostali dobříšští skauti zbrusu nové klubovny. Město Dobříš pro ně zrekonstruovalo prostory, ve kterých se příznivci skautingu scházeli již třináct let. Rekonstrukce do dlouho zanedbávaného objektu přesáhla tři miliony korun a vyřešila nakonec i problém s místem, se kterým se oddíly poslední dobou potýkaly. Sloučením dvou garáží skauti získali jednu klubovnu navíc. Cesta k novým prostorům však byla trnitá. Město chtělo totiž původně celý objekt prodat. 

„Minulá rada města vyhlásila na tento objekt záměr prodeje a chtěla se ho jako zbytného majetku zbavit. Tvrdila, že nájemníci chtějí byty odkoupit, ale ti o ničem nevěděli. Bylo to zrovna v době, kdy jsme začali řešit výrazný nedostatek prostor pro naše rozrůstající se skautské oddíly. O záměru prodeje jsme se dozvěděli náhodou ze zápisu rady města,“ uvedl Miroslav Sochor, člen dobříšského Střediska profesora Oliče.
 
Město nakonec od prodeje ustoupilo, a to především díky stovce místních, kteří přišli na zasedání zastupitelstva a o prostory bojovali. Došlo k celkové rekonstrukci objektu s tím, že skauti budou i nadále v nájmu. Oddíly tak získaly prostory k užívání na dalších 15 let s opcí na stejnou dobu. „Měsíční nájemné je standartním nájemným, které město na Dobříši nabízí neziskovým organizacím, a to 100,-/m2/rok. S tímto stavem jsme spokojeni,“ uvádí Miroslav Sochor.
 
Na Dobříši jsou celkem čtyři skautské dětské oddíly, jeden oddíl rodinného skautingu a ke Středisku profesora Oliče patří ještě jeden z Nového Knína. „Aktuálně nám mnoho oddílů i skautských středisek může naše zázemí závidět. A pro mnohá města můžeme být inspirací,“ dodává Miroslav Sochor.
 

Ve středu 18. září 2019 dostali dobříšští …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Miroslav SochorDalší články

Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Nepřehlédněte Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz