23. 8. svátek má Sandra

Dobříšský zámek získal peníze na obnovu francouzského parku a zámecké oranžerie

8. dubna 2017   (20:01)
Dobříšský zámek získal peníze na obnovu francouzského parku a zámecké oranžerie
foto: pribram.cz

Projekt uspěl z žádostí u Integrovaného regionálního operačního programu.



Obnovu zámecké oranžerie v Dobříši, opravu kostelů na Broumovsku či rozšíření expozic o československém opevnění podpoří dotace z evropských fondů. Celkem tři miliardy korun si rozdělí 54 projektů zaměřených na rozvoj kulturních památek.

Za 84 milionů korun projde obnovou francouzský park a zámecká oranžerie v Dobříši na Příbramsku. „V areálu oranžérie vznikne multifunkční expozice a výstavní plocha nebo restaurátorský ateliér. Nově také bude oranžérie bezbariérová,“ uvedla Ivana Svobodová z Centra pro regionální rozvoj ČR.

Revitalizace se s pomocí evropských dotací také dočkají například hrad Kost v Českém ráji, vrchnostenská okrasná zahrada u hradu Pernštejn nebo Vlašský dvůr v Kutné Hoře. Příspěvek 62 milionů korun na obnovu sbírek a rozšíření expozic dostane také mnohem mladší památka, prvorepubliková pevnost Dobrošov na Náchodsku.

Více než 90 milionů korun půjde na obnovu zámeckého parku ve Slatiňanech na Chrudimsku. Park čeká oprava cest i ohradních a opěrných zdí. „Počítá se i s rekonstrukcí zámecké budovy, kde se obnovy dočkají fasády, okna, dveře a brány,“ dodala Svobodová.

Centrum pro regionální rozvoj navrhlo podpořit také rekonstrukci dvou nejvíce poškozených kostelů v broumovském výběžku. Po opravě nabídnou mimo jiné větší možnost pořádání koncertů vážné hudby.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: dto sd








Další články

Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale … HISTORIE 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní … AKTUÁLNĚ Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce … ROZHOVOR Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA
Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz