8. 7. svátek má Nora




Dobříšské májové slavnosti mají letos „nabušený“ program. Na své si přijdou všechny generace

8. května 2024   (18:28)
Dobříšské májové slavnosti mají letos „nabušený“ program. Na své si přijdou všechny generace
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

V sobotu 18. května odstartuje dobříšská kulturní sezóna Dobříšskými májovými slavnostmi. Jako hlavní hudební hvězdy vystoupí kapely Banjo Band Ivana Mládka a České srdce.


Předposlední květnová sobota bude již tradičně patřit Dobříšským májovým slavnostem. Na hlavním pódiu se jako každoročně představí účinkující z dobříšských školek, škol a sportovních oddílů. Polské partnerské město Wągrowiec bude reprezentovat zpěvačka Emilia Lehmann. Své umění ale předvedou i lokální dobříšské kapely.

Zazní swing, taneční hudba i rock. Okolí hlavního pódia rozpohybují i africké rytmy. V rámci projektu "Dobříš tepe jedním srdcem!", který vznikl ve spolupráci s umělci ze Senegalu, si budete moct společně zatančit africký tanec Yankadi.
Na své si přijde i starší generace, pro kterou bude Dukelským náměstím znít dechovka. Děti se pak již tradičně budou moct vyřádit na dětském stanovišti v parčíku v ulici Boženy Němcové. Interaktivní program Divadla eMILLIon zabaví malé i velké smyslovými, dovednostními a motorickými hrami jako je například chození na chůdách atp. Odpoledne malé diváky pobaví loutkové představení Kocour v botách v podání divadla Buchty a loutky.
Aktivity pro celou rodinu pod taktovkou dobříšských skautů a spolku Provas budou nachystány i v Husově parčíku. Na parkovišti u sportovní haly budou umístěny pouťové atrakce. Kulturní program připravuje i Římskokatolická farnost Dobříš v kostele Nejsvětější Trojice.

V podvečer bude hlavní stage patřit mladé středočeské kapele Alfred s repertoárem vlastních písní na pomezí rocku, folku a indie, která loni v Příbrami předskakovala skupině Chinaski. Zlatým hřebem programu bude kapela Banjo Band Ivana Mládka.
Originální muzikant, moderátor, bavič, textař, skladatel a komik, který v únoru oslavil již 82. narozeniny, zahraje po boku legendární skupiny své dadaistické a recesistické instrumentální skladby, z nichž některé již zlidověly. Závěr programu bude tepat v živelných keltských rytmech kapely České srdce, která letos oslaví již 35 let své existence.
„Víc informací o programu slavností, včetně informací o uzavírkách komunikací, najdete na webových a facebookových stránkách kulturního domu, informačního střediska a města Dobříš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová








Související


Další články

Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala … AKTUÁLNĚ Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná … DOPRAVA Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových … ZAJÍMAVOSTI Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou … ZAJÍMAVOSTI Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz