5. 6. svátek má Dobroslav




Dobříšské gymnázium prošlo rekonstrukcí za 21 milionů

25. února 2016   (13:21)
Dobříšské gymnázium prošlo rekonstrukcí za 21 milionů
foto: Středočeský kraj

Projekt byl spolufinancován dotací z Operačního programu životního prostředí.



Včera byla slavnostně ukončena modernizace objektu Gymnázia Karla Čapka v Dobříši. Přestřižení pásky se kromě hejtmana Miloše Petery účastnil také náměstek Milan Němec (oba ČSSD).

Byly opraveny i zatepleny střechy na budovách i vnější pláště školy. Budova má také nová okna a vstupné dveře, které jsou navíc vybaveny elektronickou evidencí docházky a externím kamerovým systémem. Rekonstrukcí prošlo i sociální zázemí. Jednou z největších změn, které byly provedeny, je také změna vytápění školy.

„Místo dálkového přívodu tepla jsme vybudovali novou plynovou kotelnu a kompletně zrekonstruovali systém vytápění včetně výměny teplovodních rozvodů a topných těles. Díky rekonstrukci školy a změně způsobu vytápění se významně sníží energetická náročnost provozu gymnázia,“ informoval Jiří Kastner, ředitel Gymnázia Karla Čapka v Dobříši.

Náklady se vyšplhaly na 21,1 milionů korun. Středočeský kraj získal dotaci 5,6 milionu z Operačního programu životní prostředí, zbytek prostředků byl použit z krajského rozpočtu. Zakázku prováděla společnost Profistav Litomyšl.

Gymnázium v Dobříši vzniklo v roce 1953 jako jedenáctiletá střední škola. Do současných prostor přestěhovalo v roce 1982. Od roku 1995 užívá dobříšská škola čestný název Gymnázium Karla Čapka. Ve školním roce 2015/16 ho navštěvuje 334 žáků, z toho 234 v osmiletém studiu a 100 ve čtyřletém.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: MJ








Další články

Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým … AKTUÁLNĚ Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou … DOPRAVA Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s … AKTUÁLNĚ Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí … KULTURA Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v … AKTUÁLNĚ Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz