17. 9. svátek má Naděžda
Dobříšské bistro vykouzlilo úsměv sestřičkám z Homolky

26. listopadu 2020   (10:50)
Dobříšské bistro vykouzlilo úsměv sestřičkám z Homolky
foto: pribram.cz

DoBříška se jako snad každé stravovací zařízení potýká s finančními problémy. Chtěli však i přes to pomoci. Ocenil je tak nejen Lukáš Hejlík ve své gastro knize, ale i sestřičky v Nemocnici na Homolce.


Bistro v Dobříši funguje už přes dva roky. Za tu dobu si získalo své věrné zákazníky, kteří je podporují i v době pandemie. Dobré jméno a nový příliv lidí si získali i díky zápisu do knihy známého gastro agenta Lukáše Hejlíka, který jen tak nějakému stravovacímu zařízení své ocenění nedá. S majitelkou bistra Kateřinou Procházkovou jsme si popovídali o situaci s pandemií, jejich pomoci, ocenění a samozřejmě neodolatelném jídle.

Spousta restaurací, kaváren a bister se potýká s existenčními problémy. Jak jste na tom vy?

V našem případě to naštěstí nejsou existenční problémy. Ale samozřejmě se nás to dotýká, tak jako všech stravovacích zařízení. Už na jaře jsme měli pár dní zavřeno a pak měli prodej přes okénko. V létě možná chodili lidé více něž předtím. A teď máme znovu okénko. Alespoň dosahujeme nějakých kompenzací od státu. Snažíme se vymýšlet nějaké taháky na zákazníky. Děláme třeba brunch boxy, ty jsou teď hodně oblíbené, a právě ty jsme dodali do Nemocnice na Homolce. Naštěstí máme skvělé zákazníky, kteří se rádi vracejí a podporují nás. Všem nám už ale chybí ty společně strávené chvíle v bistru.
Pomohli jste nemocnici Na Homolce, co vás k tomu vedlo?

S podporou sestřiček v Nemocnici na Homolce to vzniklo tak nějak spontánně. Jedna z nich je naše stálá zákaznice a často si jezdí pro naše brunch boxy a na víkendové snídaně. Doba je všelijaká a na sociálních sítích se začaly objevovat solidární pomoci pro nemocnice a jejich zaměstnance. Ta myšlenka se nám líbila. Nejsme žádný velký podnik, co by měl finance na pravidelnou a zásadní podporu, ale poslat sestřičkám něco dobrého, aby si tu službu trochu zpříjemnily, nám přišlo jako skvělý nápad. Sestřička Jana si pro boxy přijela a rozdala je potom na oddělení. Sestřičky prý měly velkou radost, boxy jim chutnaly, poslaly nám krásné pozdravy a my jsme měli radost, že jsme někomu aspoň trochu pomohli. Přemýšlíme, že teď před Vánoci ještě něco uskutečníme.
Zaměřujete se i na zdravější jídla, je o ně větší poptávka?

Nejsme klasická kavárna/cukrárna, ale spíš bistro (takže od všeho něco). Základ je ale vždycky dobrá káva a dobré jídlo. Zdravé jídlo je trendy. Fresh, bio atd teď prostě letí. Máme v nabídce avotoast, což hodně frčí, a pak třeba raw dorty od místní dodavatelky veveraw. Je to jediná věc, kterou si nepečeme/nepřipravujeme sami. Je důležité jít s dobou, na to lidé slyší. Ale nutno říci, že se najdou i zákaznici, kteří jdou naopak na poctivou buchtu či domácí bábovku.

Vaše bistro ocenil i Lukáš Hejlík, jaký je to pocit? Přilákalo to k vám více zákazníků?

Lukáše Hejlíka sleduji od té doby, co začal s myšlenkou GMLH. Stáhla jsem appku a opravdu jí používám v cizích městech anebo v Praze, když nechci šlápnout vedle s výběrem restaurace v okolí. Takže to, že u nás byl, napsal bistro jako tip do knihy a přidal do své appky, je prostě skvělé.  A ano, chodí k nám lidé, co nás našli na appce. Měli jsme z toho vážně obrovskou radost a vlastně je to takové malé ocenění, které nám dává zpětnou vazbu, že to, co děláme, neděláme úplně blbě.

Za rozhovor majitelce děkujeme. Přejeme, aby nejen oni, ale všechny restaurace, kavárny a bistra brzy mohly znovu otevřít své dveře zákazníkům.
Vaše bistro ocenil i Lukáš Hejlík, jaký je to …
foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz