vývoj COVID-19
18. 1. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 11
Bohutín 23
Borotice 6
Březnice 55
Buková u Pb 10
Bukovany 5
Čenkov 11
Cetyně 2
Chotilsko 6
Chrást 3
Chraštice 1
Čím 7
Daleké Dušníky 3
Dobříš 119
Dolní Hbity 22
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 5
Drevníky 2
Drhovy 2
Dubenec 8
Dublovice 13
Dubno 3
Háje 4
Hluboš 9
Hřiměždice 10
Hudčice 2
Hvožďany 14
Jablonná 8
Jesenice 16
Jince 19
Kamýk n. V. 8
Klučenice 7
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 11
Kotenčice 2
Koupě 4
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 8
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 10
M. Hraštice 22
Milín 37
Modřovice 1
Mokrovraty 18
Nalžovice 7
Narysov 9
Nechvalice 15
Nečín 7
Nedrahovice 8
Nepomuk 5
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 6
Nový Knín 22
Občov 4
Obecnice 34
Obořiště 13
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Pečice 1
Petrovice 15
Pičín 10
Počaply 5
Počepice 6
Podlesí 14
Příbram 369
Příčovy 3
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 62
Rybníky 4
Sádek 4
Sedlčany 55
Sedlec-Prč. 32
Smolotely 9
Solenice 6
Stará Huť 10
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 5
Svatý Jan 7
Svojšice 3
Tochovice 23
Třebsko 7
Tušovice 1
Věšín 8
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 8
Vrančice 1
Vranovice 6
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Dobříšské bistro vykouzlilo úsměv sestřičkám z Homolky

26. listopadu 2020   (10:50)
Dobříšské bistro vykouzlilo úsměv sestřičkám z Homolky

DoBříška se jako snad každé stravovací zařízení potýká s finančními problémy. Chtěli však i přes to pomoci. Ocenil je tak nejen Lukáš Hejlík ve své gastro knize, ale i sestřičky v Nemocnici na Homolce.


Bistro v Dobříši funguje už přes dva roky. Za tu dobu si získalo své věrné zákazníky, kteří je podporují i v době pandemie. Dobré jméno a nový příliv lidí si získali i díky zápisu do knihy známého gastro agenta Lukáše Hejlíka, který jen tak nějakému stravovacímu zařízení své ocenění nedá. S majitelkou bistra Kateřinou Procházkovou jsme si popovídali o situaci s pandemií, jejich pomoci, ocenění a samozřejmě neodolatelném jídle.

Spousta restaurací, kaváren a bister se potýká s existenčními problémy. Jak jste na tom vy?

V našem případě to naštěstí nejsou existenční problémy. Ale samozřejmě se nás to dotýká, tak jako všech stravovacích zařízení. Už na jaře jsme měli pár dní zavřeno a pak měli prodej přes okénko. V létě možná chodili lidé více něž předtím. A teď máme znovu okénko. Alespoň dosahujeme nějakých kompenzací od státu. Snažíme se vymýšlet nějaké taháky na zákazníky. Děláme třeba brunch boxy, ty jsou teď hodně oblíbené, a právě ty jsme dodali do Nemocnice na Homolce. Naštěstí máme skvělé zákazníky, kteří se rádi vracejí a podporují nás. Všem nám už ale chybí ty společně strávené chvíle v bistru.
Pomohli jste nemocnici Na Homolce, co vás k tomu vedlo?

S podporou sestřiček v Nemocnici na Homolce to vzniklo tak nějak spontánně. Jedna z nich je naše stálá zákaznice a často si jezdí pro naše brunch boxy a na víkendové snídaně. Doba je všelijaká a na sociálních sítích se začaly objevovat solidární pomoci pro nemocnice a jejich zaměstnance. Ta myšlenka se nám líbila. Nejsme žádný velký podnik, co by měl finance na pravidelnou a zásadní podporu, ale poslat sestřičkám něco dobrého, aby si tu službu trochu zpříjemnily, nám přišlo jako skvělý nápad. Sestřička Jana si pro boxy přijela a rozdala je potom na oddělení. Sestřičky prý měly velkou radost, boxy jim chutnaly, poslaly nám krásné pozdravy a my jsme měli radost, že jsme někomu aspoň trochu pomohli. Přemýšlíme, že teď před Vánoci ještě něco uskutečníme.
Zaměřujete se i na zdravější jídla, je o ně větší poptávka?

Nejsme klasická kavárna/cukrárna, ale spíš bistro (takže od všeho něco). Základ je ale vždycky dobrá káva a dobré jídlo. Zdravé jídlo je trendy. Fresh, bio atd teď prostě letí. Máme v nabídce avotoast, což hodně frčí, a pak třeba raw dorty od místní dodavatelky veveraw. Je to jediná věc, kterou si nepečeme/nepřipravujeme sami. Je důležité jít s dobou, na to lidé slyší. Ale nutno říci, že se najdou i zákaznici, kteří jdou naopak na poctivou buchtu či domácí bábovku.

Vaše bistro ocenil i Lukáš Hejlík, jaký je to pocit? Přilákalo to k vám více zákazníků?

Lukáše Hejlíka sleduji od té doby, co začal s myšlenkou GMLH. Stáhla jsem appku a opravdu jí používám v cizích městech anebo v Praze, když nechci šlápnout vedle s výběrem restaurace v okolí. Takže to, že u nás byl, napsal bistro jako tip do knihy a přidal do své appky, je prostě skvělé.  A ano, chodí k nám lidé, co nás našli na appce. Měli jsme z toho vážně obrovskou radost a vlastně je to takové malé ocenění, které nám dává zpětnou vazbu, že to, co děláme, neděláme úplně blbě.

Za rozhovor majitelce děkujeme. Přejeme, aby nejen oni, ale všechny restaurace, kavárny a bistra brzy mohly znovu otevřít své dveře zákazníkům.
Vaše bistro ocenil i Lukáš Hejlík, jaký je to …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Kateřina Procházková

autor: Jana Fedorová

Další články

Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Podle radního Středočeského kraje pro školství Milana Váchy nedojde po dnešním jednání ke sloučení obou příbramských gymnázií až tak rychle. 18. ledna 2021   (20:43) Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Aktuálně jsou otevřené pouze mateřské a speciální školy a první a druhé třídy škol základních. 18. ledna 2021   (18:18) Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Na prosincovém jednání zastupitelstva města byly politické subjekty vyzvány k nominaci předsedy a člena finančního výboru. Nominace přišla pouze jedna. 18. ledna 2021   (18:05) Svaz obchodu: Otevření vybraných obchodů zásadně nezvýší mobilitu Svaz obchodu: Otevření vybraných obchodů zásadně nezvýší mobilitu "Zatímco na hračky nebo oblečení pro dospělé si jde klidně dva měsíce počkat, pastelky, oblečení pro nejmenší nebo ponožky lidé potřebují průběžně. Ne každý si navíc může dovolit k objednávce zboží za 50 korun platit dalších 110 korun poštovného," říká prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. 18. ledna 2021   (14:04) Po nehodě na Příbramsku nadýchal cizinec 3,5 promile Po nehodě na Příbramsku nadýchal cizinec 3,5 promile Během dvou dnů řešili dopravní policisté na Příbramsku tři nehody, při kterých byli motoristé pod vlivem alkoholu. 18. ledna 2021   (11:19) Slyšel jsem rány a pak někdo řekl, „vezmi hlavně cigára“. Říká muž, který zadržel zloděje v Bohutíně Slyšel jsem rány a pak někdo řekl, „vezmi hlavně cigára“. Říká muž, který zadržel zloděje v Bohutíně ŽIVĚ: Zastupitelé rozhodnou o prodeji chaty Granit na šumavském Zadově ŽIVĚ: Zastupitelé rozhodnou o prodeji chaty Granit na šumavském Zadově O osudu nejen této rekreační nemovitosti se rozhodne již od 16:00, průběh jednání přinášíme on-line. 18. ledna 2021   (06:31) Na Litavce dnes bez branek. Příbram remizovala s Plzní 0:0 Na Litavce dnes bez branek. Příbram remizovala s Plzní 0:0 Příbramští vedení bývalým plzeňským kapitánem Pavlem Horváthem jsou dál předposlední, ale mají zápas k dobru. 17. ledna 2021   (18:36) Lékový ústav zatím eviduje 70 možných nežádoucích účinků očkování Lékový ústav zatím eviduje 70 možných nežádoucích účinků očkování Jako následky očkování lékaři nebo pacienti nejčastěji hlásili zarudnutí kůže kolem místa vpichu nebo příznaky, které se podobají lehčímu virovému onemocnění. 17. ledna 2021   (16:56)
Při předjíždění u Brodu dostala smyk a sestřelila zaparkované auto v protisměru Při předjíždění u Brodu dostala smyk a sestřelila zaparkované auto v protisměru Na výjezdu z Příbrami došlo v neděli odpoledne k dopravnímu omezení. 17. ledna 2021   (14:06)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz