Dobříš zve na cyklistickou vyjížďku, peloton povede starosta
8. května 2022 (17:25)
foto: pixabay
Dobříš zve všechny malé i velké cyklisty z Dobříše a okolí na vyjížďku s názvem „Kolem kolem Dobříše“, která se uskuteční ve čtvrtek 12. května 2022.
V loňském roce se město Dobříš zapojilo do výzvy Do práce na kole, jejíž součástí byla také cyklo vyjížďka. V letošním roce se sice Dobříš oficiálně do této akce nezapojila, ale loňskou vydařenou cyklo vyjížďku se rozhodli zástupci města zopakovat. Hlavním důvodem pro realizaci této malé sportovní akce je propagace cyklistické dopravy po městě a okolí.
Koordinátorka projektu Dobříš Zdravé město a místní Agenda 21 Šárka Krůtová uvedla: „V dubnu se naši občané velmi aktivně zapojili do výzvy 10 000 kroků pro zdraví a ve městě se po covidové pauze opět začíná konat také mnoho pohybových aktivit, akcí a programů, které nabízí dětem i dospělým nejrůznější sportovní vyžití. Vzhledem k široké nabídce i k faktu, že Dobříšští jsou více nadšení spíše do chůze a běhu, jsme se s vedením města rozhodli do letošní výzvy Do práce na kole oficiálně nehlásit. Nicméně v minulém roce se nám i účastníkům velmi líbila společná cyklo vyjížďka, která se konala právě v rámci této výzvy a vůbec její myšlenka je nám všem velmi sympatická. Vedení města se tak rozhodlo alespoň tuto akci v květnu zopakovat.“
Město Dobříš tak zve všechny děti i dospělé na cyklo vyjížďku „Kolem kolem Dobříše“, která se uskuteční ve čtvrtek 12. května 2022. Sraz účastníků je v 17:30 hod. na parkovišti u radnice. Dobříšská akce je určena všem, kteří se chtějí na jaře společně kousek projet. Nenáročná trasa je dlouhá cca 11 km a je vhodná pro cyklisty bez rozdílu věku, pohlaví, kondice nebo značky kola. V cíli, který je na stejném místě jako start, pak bude na účastníky vyjížďky čekat malé občerstvení.
Cyklo vyjížďku „Kolem kolem Dobříše“ povede starosta Pavel Svoboda, který vyzývá k účasti širokou veřejnost a těší se opět na energií nabitou atmosféru. „Dobříš a okolí má cyklistům co nabídnout. Všechny tedy tímto zvu na krátkou jarní projížďku, která se v loňském roce povedla skvěle. Osobně jsem měl velkou radost, že se jí účastnili i mladí kluci a doufám, že se s nimi i s dalšími uvidím při této příležitosti i letos. Pojedeme tempem nejpomalejšího a budeme dělat zastávky, takže určitě není, čeho se bát. Těším se na vás,“ řekl Svoboda.
Starosta také dodal důvod, proč usiluje o větší propagaci cyklo dopravy ve městě. „Dobříš je díky své velikosti městem krátkých vzdáleností. Například z Větrníku do školy dojedete na kole rychleji než autem. Propagace cyklistické dopravy v našem městě má proto smysl. V současné době probíhá aktualizace cyklo-generelu, od které si slibujeme podklad pro další značení cyklistických tras ve městě. Zároveň pro letošní rok také plánujeme výstavbu klecového stání na kola v areálu škol,“ dodal Svoboda.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Z Kozičína do Pičína vyrazí pochod na podporu boje proti rakovině
•Daniel Rosenbaum: Sezóna byla dobrá, ale s předsedou klubu Peterkou se názorově rozcházíme
•Dobříš investuje do opravy šaten na zimním stadionu
Další články
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ
Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost?
Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, …
AKTUÁLNĚ
Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí
Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT




