Dobříš vybuduje park na místě zbouraného kina, náklady vyjdou na 700 tisíc
24. června 2021 (17:10)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Město chtělo nevyužívanou budovu z 50. let minulého století původně přestavět na knihovnu se spolkovou činností, nakonec od toho ustoupilo.
Dobříš na Příbramsku vybuduje park na místě bývalého kina, které bylo letos na jaře zbouráno. Počítá se s výstavbou mlatových chodníků, osazením laviček a veřejného osvětlení. Náklady vyjdou na 700.000 korun, většinu by měly pokrýt prostředky z grantových fondů, řekl dnes novinářům místostarosta Tomáš Vokurka (ODS). Práce podle něj začnou zhruba do měsíce po vyřízení žádosti o dotaci.
Město chtělo nevyužívanou budovu z 50. let minulého století původně přestavět na knihovnu se spolkovou činností, nakonec od toho ustoupilo. Projekt se podle něj ukázal jako nereálný a finančně příliš náročný. Letos na jaře proto dala radnice budovu strhnout. "Na odstranění objektu navazujeme revitalizačním projektem," uvedl Vokurka.
Radnice byla podle místostarosty úspěšná při vyjednávání s místní akční skupinou Brdy-Vltava o spolufinancování z jejích fondů. "Podáváme žádost do tohoto grantového titulu. Je vysoká pravděpodobnost hraničící s jistotou, že finanční podporu získáme," dodal.
Práce měly původně začít v červnu, kvůli žádosti o dotaci ale musejí být o několik týdnů odloženy. Vokurka poukázal na to, že získané prostředky pokryjí většinu nákladů, což městu přinese úsporu v rozpočtu.
Dobříšské kino začalo promítat v prosinci 1951, koncem 20. století začalo stagnovat a stav málo využívané budovy se zhoršoval. V roce 2003 bylo uzavřeno a do roku 2010 bylo v budově několik provozovatelů restaurace. Příprava demolice začala letos v lednu, samotné bourací práce přišly na řadu v březnu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit
Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili …
ZDRAVOTNICTVÍ
Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři?
Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich …
PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka
Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v …
AKTUÁLNĚ
Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque
Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku …
AKTUÁLNĚ
Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd
Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme …
POZNÁVÁME BRDY
Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké …
AKTUÁLNĚ
Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody
V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální …
AKTUALIZOVÁNO
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii!
Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní …
NEPŘEHLÉDNĚTE




