Dobříš se připravuje na situaci, kdy by jí nestačily zdroje vody
Nepřehlédněte
25. dubna 2020 (16:22)
foto: pribram.cz, ČTK
Město zároveň od 1. května zvýší cenu vodného a stočného na 82,26 koruny za metr krychlový z nynějších 73,70 Kč.
Dobříš na Příbramsku se připravuje na situaci, kdy by jí přestaly stačit nynější zdroje pitné vody. V takovém případě by devítitisícové město využilo zásobní vodu z lomu Jezírko. ČTK to řekl starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš).
Radnice podle něj situaci s vodou stále sleduje. "V současné době se sešly pravidelné jevy, jako je jarní zalévání a plnění bazénů s větší spotřebou způsobenou pobytem většiny obyvatel doma. Zatím tuto spotřebu naše vrty pokrývají," uvedl Svoboda.
Například Lešany na Benešovsku se již rozhodly, že omezí vyhláškou používání pitné vody z veřejného vodovodu. Od 1. května do 30. září tak v obci nebude možné napouštět bazény, zalévat zahrady a mýt auta. Také Dobříš se připravuje na možnost, že vody bude málo.
"Máme připravena opatření, která bychom spustili, pokud by zásoby vody poklesly pod kritickou mez. Mezi ně patří i případné využití zásobní vody z lomu Jezírko," dodal Svoboda.
Město zároveň od 1. května zvýší cenu vodného a stočného na 82,26 koruny za metr krychlový z nynějších 73,70 Kč. Důvodem jsou rostoucí náklady. Svoboda uvedl, že i po zdražení bude v Dobříši cena vody pod průměrem ve Středočeském kraji.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Předadventní pečení na Dole Řimbaba: poslední letošní oheň v barokní peci
V sobotu 22. listopadu se na odvalu Dolu Řimbaba v Bohutíně naposledy v tomto roce …
Konečně doma! Kocouři zkrotili Duklu a slaví první domácí výhru
Po sérii těžkých zápasů to konečně přišlo. VK TROX Příbram v sedmém kole extraligy …
Bezpečněji pěšky: Pičín investuje do nových chodníků
V obci aktuálně dokončují stavební práce u fary v centru vsi, další chodník povede v …
Ubytovny u Čertova pahorku se mají proměnit v bezbariérové bydlení pro seniory. Město jedná se Stavusem
Ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem patří k dlouhodobě diskutovaným problémům v …
Hasiči museli z hořící dílny vynášet propanbutanové lahve
Oheň zachvátil v sobotu odpoledne dílnu v Nové Vsi pod Pleší. Na místě zasahovalo …
Věznice Příbram pomáhá dětem vyhrát včas: nový projekt varuje před nebezpečím hazardu
Věznice Příbram se zapojila do nově vznikajícího preventivního projektu Policie ČR a …
Listopad v Památníku Vojna: divadelní víkend a Den boje za svobodu a demokracii
Historie, vzpomínky a umění se v polovině listopadu propojí v Památníku Vojna …
Podbrdské muzeum oslaví 15 let od založení
Během slavnostní akce v sobotu 15. listopadu čeká návštěvníky kulturní program, …
Zvířata ven z klecí. EU plánuje změnu v pravidlech chovu
Evropská komise připravuje největší změnu v pravidlech pro chov hospodářských zvířat …
Co se starými pneumatikami?
Zima se blíží a s ní i výměna letních pneumatik za zimní. Víte ale, co se děje s těmi …




