Dobříš rozdělila v dotacích více než pět milionů korun
24. února 2025 (16:30)
foto: Dobříš / pribram.cz
Přes pět milionů korun letos rozdělilo město Dobříš v rámci dotačního řízení na podporu sportu, kultury a volnočasových aktivit. Nejvyšší příspěvek získaly místní sportovní organizace, včetně fotbalového klubu MFK Dobříš.
Město Dobříš vyhlásilo 30. září 2024 dotační řízení na podporu projektů v oblasti sportu a tělovýchovy, kultury a umění a volnočasových aktivit. Celkem bylo podáno 48 žádostí o programové dotace a 9 žádostí o individuální dotaci. Požadovaná částka přesáhla sedm milionů korun, avšak rozpočet města umožnil rozdělit 5 222 008 Kč. Kvůli tomu muselo dojít ke krácení dotací v některých programech.
Nejvyšší částka, 3 446 104 Kč, směřovala na sport a tělovýchovu. Mezi nejvýznamnější příjemce patří MFK (fotbalový klub) Dobříš - 528 585 Kč, Gymnastika Dobříš - 475 727 Kč a Tělocvičná jednota Sokol Dobříš - 463 833 Kč.
V oblasti kultury a umění obdržela nejvyšší příspěvek Římskokatolická farnost Dobříš a to 120 600 Kč. Ve volnočasových aktivitách získalo nejvíce Rodinné centrum Dobříšek - 220 248 Kč, Junák – český skaut, středisko prof. Oliče Dobříš – 166 243 Kč, Veselá rodina, z. ú. – 99 596 Kč a Klub důchodců Dobříš, z. s. – 92 504 Kč.
Sedmičlenná komise posoudila žádosti v prosinci 2024 a následně je projednávala na jednáních 9. a 16. ledna 2025. Rada města schválila dotace do 250 000 Kč 4. února, vyšší částky byly potvrzeny zastupitelstvem 17. února letošního roku.
V oblasti kultury a umění obdržela nejvyšší příspěvek Římskokatolická farnost Dobříš a to 120 600 Kč. Ve volnočasových aktivitách získalo nejvíce Rodinné centrum Dobříšek - 220 248 Kč, Junák – český skaut, středisko prof. Oliče Dobříš – 166 243 Kč, Veselá rodina, z. ú. – 99 596 Kč a Klub důchodců Dobříš, z. s. – 92 504 Kč.
Sedmičlenná komise posoudila žádosti v prosinci 2024 a následně je projednávala na jednáních 9. a 16. ledna 2025. Rada města schválila dotace do 250 000 Kč 4. února, vyšší částky byly potvrzeny zastupitelstvem 17. února letošního roku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Naše Dobříšsko / se souhlasem
autor: Karel Hutr
Další články
/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči
Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od …
AKTUALIZOVÁNO
Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii
Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali.
Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho …
PŘÍRODA
V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník
V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. …
AKTUÁLNĚ
Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají
Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, …
Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek
Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve …
VIDEO
Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje
Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše …
ZVÍŘATA
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO




