18. 8. svátek má Helena




Dobříš požádá o dotaci na vybudování společenského domu

22. listopadu 2015   (11:01)
Dobříš požádá o dotaci na vybudování společenského domu
foto: pribram.cz

Náklady se odhadují na 30 milionů korun.



Dobříš na Příbramsku by mohla v příštím roce požádat o dotaci na přestavbu bývalého kina na společenský dům. Náklady se odhadují na 30 milionů korun. Byla zpracována studie a nyní se pracuje na projektu pro územní řízení, řekl ČTK starosta Stanislav Vacek (STAN).

"Až bude vydáno územní rozhodnutí, můžeme požádat o dotaci," uvedl starosta. Podle něj by to mohlo být příští rok v březnu. Z jakých fondů bude chtít radnice prostředky získat a kdy se začne stavět, zatím není známo. Budova by měla sloužit hlavně spolkům a občanským sdružením a fungovat jako místo pro setkávání lidí. Radnice předpokládá, že na podobné akce se shánějí prostředky snáze než na kulturní projekty.

Plány na přestavbu bývalého kina, v němž už se řadu let nepromítá, nechalo zpracovat ještě minulé vedení města. Počítalo se s tím, že se do zrekonstruovaných prostor přesune knihovna. Nynější radnice chce objekt přestavět na společenský, respektive spolkový dům. Jeho budoucí podobu konzultovala se zástupci více než dvou desítek místních sdružení a spolků, které v devítitisícovém městě působí, například s modeláři, okrašlovacím spolkem, divadelníky nebo představiteli Orla a Sokola.

Někteří divadelníci chtěli podle Vacka větší kapacitu sálu, radnice jim ale nevyhoví. "To bychom museli postavit budovy dvě, aby se tam vešlo 600 lidí," namítl. Hlavní sál s mobilním hledištěm má mít 150 míst. Součástí budovy budou i dvě klubovny, zázemí pro občerstvení či přednáškový sál. Podle Vacka není možné, aby měl každý spolek ve společenském domě své prostory. "Předpokládáme, že kulturní dům bude fungovat dál, tam je těch prostor také dost, i pro divadelní činnost a další aktivity," dodal.

Bývalé kino nedávno přestavěli i Votice na Benešovsku. Je z něj multifunkční centrum, které slouží k pořádání kulturních a společenských akcí pro lidi z města i širšího okolí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl dr








Další články

Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní … VOLBY 2026 ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku … ZAJÍMAVOSTI Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. … DOPRAVA Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální … SPORT
Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz