Dobříš opraví ubytovnu Větrník, bude sloužit lidem v tíživé sociální situaci
4. února 2021 (12:14)
Dobříš opraví ubytovnu na Větrníku, kterou město využívá pro lidi v tíživé sociální situaci. Třípodlažní panelový dům dlouhodobě chátrá, většina konstrukcí a vnitřních rozvodů je v havarijním stavu. Stavební práce začnou letos v březnu a dokončení je naplánováno na zimu 2022. Městu se loni podařilo získat dotaci od ministerstva pro místní rozvoj na kompletní rekonstrukci, která by měla zaplatit 70 procent nákladů stavby.
Ubytovna na Větrníku je dlouhodobě ve špatném technickém stavu. Město aktuálně využívá tento dům pro občany v tíživé sociální situaci, ale v domě je již většina konstrukcí a vnitřních rozvodů v havarijním stavu. V loňském roce se podařilo na kompletní rekonstrukci získat dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj, která pokryje 70 % nákladů stavby. Projekt má již dnes platné stavební povolení a také se městu podařilo prostřednictvím veřejné zakázky vybrat zhotovitele stavby. Předpokládané náklady na opravu činí bezmála 24 mil. Kč. Stavebními úpravami objektu vznikne 29 nových bytových jednotek, z nichž 15 bude stále vyčleněno pro lidi znevýhodněné sociální situací. V rámci realizace vznikne též denní místnost pro domovníka nebo pracovníka poskytujícího sociální služby. Rekonstrukce začne v březnu letošního roku, dokončení stavebních prací je naplánováno na zimní měsíce roku 2022.
Ve špatném stavu je v Dobříši také nástavba nad budovou polikliniky, na kompletní obnovu ale město letos nemá peníze. Začne alespoň s rekonstrukcí vodovodu a požárních hydrantů, které jsou na konci své životnosti. Přízemí budovy se rozšíří o nové prostory, vznikne tam nová ordinace praktického lékaře pro dospělé. Kromě toho dělníci opraví sociální zařízení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Novoroční koupání v Lázu: tradice, odvaha a trochu šílenství
Láz se chystá na další dávku ledové odvahy. 1. ledna ve 14 hodin se v místní požární …
Sport
Policie hledá svědky nehody v Příbrami, kde auto srazilo chodce
Příbramští policisté hledají hledají svědky nehody, která se stala 18. prosince v …
Koncert na Štědrý den zaplnil kostel v Pičíně
Zpívání koled v kostele Narození Panny Marie ve středu 24. prosince hudebně …
Nemocnost respiračních infekcí ve Středočeském kraji narostla. Nejhůře na tom je Příbramsko
V závěru roku hlásí Středočeský kraj další nárůst akutních respiračních infekcí včetně …
PŘIPOMÍNÁME: Pravidla pro používání zábavní pyrotechniky zpřísňuje zákon
Od 1. prosince je v platnosti novela zákona, která zpřísňuje podmínky pro používání …
Novoroční pověry na talíři: Co jíst, aby se štěstí drželo doma
Nový rok byl odjakživa spojován s nadějí, očekáváním a snahou zajistit si štěstí na …
Rok plný kuriózních zásahů: hasiči zachraňovali děti, zvířata i řidiče v nouzi
Konec roku je vždy spojen s bilancováním a porovnáváním, jaký byl ve srovnání s lety …
FOTO
Peníze po Vánocích: realita, o které se moc nemluví
Vánoce jsou za námi a s nimi i období, kdy se nad penězi přemýšlí o něco méně než …
Meteorologové vydali výstrahu kvůli silnému větru a tvorbě závějí
Od středy 31. prosince od 11:00 do pátku 2.01. 2026 do 22 hodin platí výstraha na …
Český folklor: Kritika vánoční pohádky a silvestrovských pořadů nikdy nezklamou
Vánoce jsou za námi a tím i jeden z nejoblíbenějších vánočních obyčejů. Ne, nejde o …





