1. 2. svátek má Hynek




Dobříš nabízí 10 000 Kč za pomoc při dopadení sprejera

Nepřehlédněte
14. července 2022   (16:16)
Dobříš nabízí 10 000 Kč za pomoc při dopadení sprejera
foto: MěÚ Dobříš

Vedení města Dobříše nabízí finanční odměnu za dopadení sprejerského vandala. Zcela jednohlasně o tom rozhodla městská rada, která hodlá proti vandalům ve městě bojovat všemi možnými prostředky.


Dobříš na Příbramsku nabízí odměnu 10.000 korun za pomoc při dopadení sprejera. Rozhodla o tom rada města. V posledních týdnech se hlavně v centru Dobříše, ale i v okrajových částech začaly ve větší míře objevovat posprejované zdi budov ve vlastnictví města i soukromníků. Vznikla tak škoda za stovky tisíc korun. Finanční odměnu radnice vyplatí tomu, kdo poskytne informace vedoucí k dopadení pachatele, informovala dnes Denisa Havlíčková z městského úřadu.

Neznámý vandal poškodil budovy v centru města na Mírovém náměstí včetně nové mobilní pobočky České spořitelny. V dalších částech města poničil například budovu v ulici Boženy Němcové, památníky obětí druhé světové války nebo novou fasádu základní školy.
Informace o pachateli přijme policie telefonním čísle 974 879 720 nebo na lince 158. "Věřím, že podoba města není obyvatelům lhostejná a i oni přispějí k dopadení pachatele," uvedl starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš).
Podobná praxe funguje v Berouně, kde radnice od roku 2016 nabízí 15.000 Kč za informace vedoucí k vypátrání vandalů. Odměnu již několikrát vyplatila. Město prostředky uvolňuje až v okamžiku, kdy policie sprejera obviní. Chce tak předcházet tomu, aby na sebe lidé bezdůvodně žalovali. Vedení města už dříve odmítlo názor, že vypsáním odměny podporuje mezi lidmi udavačství. Inspirovalo se v Kadani na Chomutovsku, kde zavedli podobnou odměnu.

foto: MěÚ Dobříš
foto: MěÚ Dobříš
foto: MěÚ Dobříš
foto: MěÚ Dobříš

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva Každý únor se tisíce Čechů pustí do výzvy, která vypadá nevinně, ale umí potrápit: … Zajímavosti ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu Rekonstrukce čistírny odpadních vod je největší investicí v historii Příbrami a … Politika Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA bojovnice Lucie Pudilová má za sebou návrat … Sport Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Vánoční obrázky pro Ježíška letos dorazily na Svatou Horu nejen z Příbramska, ale také … FOTOGALERIE Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na … Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 … Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika
Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz