18. 4. svátek má Valérie

Dobříš letos plánuje investice za desítky milionů

10. února 2019   (09:30)
Dobříš letos plánuje investice za desítky milionů

Většina akcí bude hrazena z větší části dotací.


Nejen v Příbrami plánuje vedení města rozsáhlé investice. Díky dobrému hospodaření a ekonomickému růstu si výrazné investice může dovolit i Dobříš. Ty plánované na rok 2019 se pohybují v řádech desítek milionů korun. Největší z investic je výstavba nového školního pavilonu a rozšíření jídelny u 2. ZŠ Dobříš. Vzniknou 4 nové učebny a nabídka míst se tak rozšíří o 120 žáků. Realizace stavby by měla trvat zhruba jeden rok. Celkové náklady činí 70 milionů korun. Projekt je hrazen z dotace a město Dobříš by mělo platit spoluúčast přibližně 11,5 milionu korun. Do projektu se finančně zapojí i okolní obce. Ve stejné škole také vznikne venkovní učebna a přírodní zahrada.

Další investice do školství je plánována ve formě rekonstrukce pěti odborných učeben, a to na 1. a 2. ZŠ Dobříš. Rozpočet na akci ve výši 16 milionů bude z velké většina hrazen dotací Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Nezapomnělo se ani na silnice. Rekonstrukcí projde Pražská ulice v úseku od kostela až po ulici Fričova. Povrch bude z tichého asfaltu, který sníží hluk projíždějících vozidel. Akce by měla vyjít na 23 milionů korun a hradit ji bude Integrovaný regionální operační program za spoluúčasti Středočeského kraje. Ve stejné ulici, ale pouze v úseku od Jednoty, dojde také k rekonstrukci chodníků, včetně parkovacích a jiných ploch. Akce v sobě zahrnuje i nové veřejné osvětlení a dešťovou kanalizaci. To by mělo vyjít na dalších 25 milionů, 17 z toho zaplatí přímo město Dobříš. Komplikace se stavbou by měly trvat 8 měsíců.

Pozadu nezůstanou ani sportoviště. Rekonstruovat se bude chladící zařízení zimního stadionu včetně nové ledové plochy. Díky tomu dojde k energetickým úsporám a také bezpečnějšímu provozu. Z celkových nákladů ve výši 29,3 milionů bude město Dobříš hradit 11,6. Hotovo by mělo být do konce října tohoto roku.
 
Ne chladit, ale naopak zateplovat se bude sportovní hala. Ta navíc získá nové vytápění a také větrání a osvětlení. Práce za skoro 37 milionů korun by měly začít v březnu, město zaplatí větší část (21 milionů korun), zbytek bude hrazen dotací Ministerstva životního prostředí ČR.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz