Dobříš dokončuje opravu ubytovny a začne budovat denní stacionář pro seniory
9. února 2022 (14:06)
foto: MěÚ Dobříš
Denní stacionář pro seniory v Dobříši zatím chybí, odhadované náklady jsou sedm milionů korun.
Dobříš na Příbramsku dokončuje opravu ubytovny na Větrníku, hotová by měla být v dubnu. Díky přestavbě uvnitř vznikne 29 bytů včetně denní místnosti pro správce a sociálního pracovníka, část bytů bude vyčleněna pro sociálně slabé. Město chce letos vybudovat také denní stacionář pro seniory na Dukelském náměstí, informovala Denisa Havlíčková z dobříšské radnice.
Dělníci opravují ubytovnu od loňského března. Práce mají vyjít na 27 milionů korun, z toho 17 milionů by měla pokrýt dotace a zbytek zaplatí město. Třípodlažní panelový dům dlouhodobě chátral, většina konstrukcí a vnitřních rozvodů byla v havarijním stavu. Město ubytovnu dosud využívalo pro lidi v tíživé sociální situaci.
Téměř devítitisícová Dobříš letos počítá také s rekonstrukcí prostor v domě s pečovatelskou službou na Dukelském náměstí, vznikne tam denní stacionář pro seniory. Tato služba v Dobříši zatím chybí, odhadované náklady jsou sedm milionů korun.
Začít má i celková rekonstrukce rozvodů vody, topení a elektřiny v budově polikliniky. Stavební práce jsou naplánovány na dva roky a uskuteční se za provozu. Stavbaři budou opravovat vždy část budovy a jednotlivé ordinace se budou stěhovat. Letos jsou náklady na rekonstrukci odhadovány na 3,7 milionu korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ
Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné
Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni.
Už od 12. srpna …
AKTUÁLNĚ
Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť
Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce …
AKTUÁLNĚ
Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost
Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek …
AKTUÁLNĚ
Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě?
Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po …
ZAJÍMAVOSTI
Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok
Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum …
PŘÍRODA




