28. 2. svátek má Lumír

Dobříš chce z města vytlačit kamionovou dopravu

15. ledna 2016   (09:09)
Dobříš chce z města vytlačit kamionovou dopravu

Město by se mělo zaměřit spíše na cyklisty.



Dobříšská radnice řeší, jak by šlo z některých částí města vytlačit kamionovou dopravu. V ulicích Plukovníka B. Petroviče a Partyzána Svobody by měl vzniknout menší kruhový objezd, kterým neprojedou kamiony a delší auta mířící z ulice Partyzána Svobody na Mírové náměstí. Radnice chce také umístit na strakonickou dálnici D4 informační cedule pro řidiče kamionů s doporučením, kudy nejlépe sjíždět do průmyslové zóny. ČTK to dnes řekl starosta Stanislav Vacek (STAN).

V ulici Partyzána Svobody platí zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tuny, ne každý to ale respektuje. Nová kruhová křižovatka by podle Vacka měla zjednodušit velmi komplikovanou dopravu v této části. "Chceme nechat kamiony a větší vozidla projíždět tudy, kudy je to únosné," uvedl.

Nová pravidla by měla platit i pro autobusy. "Měla by tady být průjezdná autobusová zastávka, takže autobusy, které nám tady různě brázdí město, by jely jedním směrem," řekl starosta. Hlavní trasy by zároveň měly být pokryty tichým asfaltem, stejně jako je nově ulice Plukovníka B. Petroviče a Československé armády, aby se potlačil hluk.

Místo kamionů má být podle Vacka město přístupnější cyklistům. Měli by se díky novým trasám dostat bezpečně z kteréhokoli místa do centra a odtud na cyklostezky směřující k turistickým cílům v okolí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. … MASOPUST Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která … ANKETA V Rožmitále hořel nakladač V Rožmitále hořel nakladač Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače. AKTUÁLNĚ
Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz