4. 2. svátek má Jarmila




Dobříš chce přestavět kino na společenský dům

2. června 2015   (11:14)
Dobříš chce přestavět kino na společenský dům
foto: pribram.cz

Na projekt chce město získat dotace z EU.



Dobříš na Příbramsku chce přestavět bývalé kino na společenský dům, který ve městě chybí. Na projekt chce vedení devítitisícového města získat dotaci, řekl ČTK radní pro místní rozvoj Radek Vystyd (TOP 09).

"V současnosti ve městě slouží jako kulturní dům pouze bývalá synagoga," uvedl Vystyd. Tyto prostory ale podle něj nejsou dostačující, byť se v nich pořádá velké množství kulturních a společenských akcí.

Plány na přestavbu kina, v němž už se řadu let nepromítá, nechalo zpracovat ještě bývalé vedení radnice. Počítalo se s tím, že se do zrekonstruovaných prostor přesune knihovna. Náklady byly vyčísleny na 57 milionů korun, což je ale podle Vystyda příliš. "S architektonickou kanceláří, která vyhrála architektonickou soutěž, jsme to začali řešit a měníme projekt tak, aby z toho vznikl společenský dům, a koukáme také na peníze," uvedl radní.

V kině se podle něj nepromítá asi deset let a lidé jezdí za filmy většinou do Prahy. "Je pravda, že město Dobříš je dnes už předměstím Prahy, je to otázka 30 minut jízdy. Na druhou stranu si myslím, že kultura by ze strany města měla být podporovaná a bude muset být podporována," uzavřel radní.

Bývalé kino přestavují například i ve Voticích na Benešovsku, nově z něj má být multifunkční centrum, které bude sloužit k pořádání kulturních a společenských akcí pro lidi z města i širšího regionu. Kompletní rekonstrukce si vyžádá kolem deseti milionů korun, většinu nákladů zaplatí Evropská unie.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj snm








Další články

Žáci se na Březových Horách učí v nové dimenzi. Díky dotaci města využívají 3D brýle Žáci se na Březových Horách učí v nové dimenzi. Díky dotaci města využívají 3D brýle Výuka na Základní škole na Březových Horách dostává zcela nový rozměr. Díky finanční … Školství Kriminalita na Příbramsku narostla. Přibývá kyberpodvodů i krádeží v obchodech Kriminalita na Příbramsku narostla. Přibývá kyberpodvodů i krádeží v obchodech Jak je na tom kriminalita přímo v našem okrese? Na to vám odpoví následující policejní … Střídání stráží v příbramské věznici Střídání stráží v příbramské věznici Po pětiletém působení na pozici ředitele věznice na Rakovnicku se do Věznice Příbram … Krajští kriminalisté vyšetřují "otcovraždu". Tělo našli krminalisté ve značném stavu rozkladu Krajští kriminalisté vyšetřují "otcovraždu". Tělo našli krminalisté ve značném stavu rozkladu Středočeští kriminalisté řeší od 28. ledna násilný trestný čin v Osově na Berounsku. V … Zákulisí Četnických humoresek: hvězdy seriálu v Příbrami Zákulisí Četnických humoresek: hvězdy seriálu v Příbrami O víkendu 21. a 22. února dorazí do Příbrami hvězdy Četnických humoresek i odborníci … Kultura Ve Středočeském kraji se něco děje s nemocemi. Čísla vás překvapí Ve Středočeském kraji se něco děje s nemocemi. Čísla vás překvapí Ve Středočeském kraji pokračuje chřipková sezóna, ale nejnovější data přinášejí … Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji Zhruba v polovině ledna začal tisk katalogu k výstavě Fenomén zalánská madona. Všechny … Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími Celková kriminalita ve Středočeském kraji v roce 2025 opět mírně poklesla. Policie … Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti Stejnopohlavní páry mají po roce partnerství víc práv i větší právní jistotu. Jedna … Nepřehlédněte
Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim V únoru odstartoval již čtvrtý ročník oblíbeného cyklu cestopisných besed Naši našim. …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz