Dobříš chce diskutovat s veřejností o podobě Mírového náměstí
12. února 2021 (13:03)
Dobříš na Příbramsku chystá rekonstrukci Mírového náměstí v centru města. Radnice má k dispozici dva návrhy, o nichž chce diskutovat s veřejností. Konečná podoba náměstí vzejde z architektonické soutěže, informovala ČTK Denisa Havlíčková z městského úřadu. Náklady radnice už dříve odhadla na 60 milionů korun.
Na Mírovém náměstí jsou zastávky autobusů, v centru města pro ně podle Havlíčkové jiné místo není a náměstí je bude muset pojmout i v budoucnu.
Radnice oslovila několik architektů, kteří měli za úkol vypracovat studii nové podoby náměstí. Získala takto dva návrhy. "Cílem vedení města v tomto roce je vzbudit veřejnou debatu nad těmito koncepty a vypracovat finální zadání pro novou architektonickou soutěž, která by měla definitivní budoucí podobu Mírového náměstí určit," dodala Havlíčková.
Dobříš chce úpravami Mírového náměstí navázat na nynější rekonstrukci Pražské ulice, která je jednou z nejdůležitějších investičních akcí ve městě za poslední roky. První etapa oprav se blíží k závěru, jakmile to počasí dovolí, dělníci položí finální asfaltovou vrstvu v úseku od světlené křižovatky k dobříšskému zámku a dokončí napojení na parkovací plochy a vjezdy do okolních ulic.
Následovat bude druhá etapa rekonstrukce od světelné křižovatky na křížení ulic Fričova a Františka Průši. Spolu s vozovkou se budou opravovat také chodníky po obou stranách Pražské ulice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO
Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí
Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm …
FOTOGALERIE
Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka
Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. …
PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT
Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské
Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září …
Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami
Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky
Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní …
AKTUÁLNĚ
Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už …
NEPŘEHLÉDNĚTE





