29. 9. svátek má Michal

Dobít elektromobil během nákupu půjde i v Příbrami

28. dubna 2021   (09:17)
Dobít elektromobil během nákupu půjde i v Příbrami
foto: Penny

Řetězec Penny naistaluje u svých prodejen desítky dobíjecích stanic pro elektromobily. Hotovo by mělo být do dvou let.


Společnost Penny Market chce umístit u více než osmdesáti svých prodejen v České republice dobíjecí stanice pro elektromobily. „Dobíjecí stanici plánujeme vybudovat i u naší prodejny v Příbrami,“ potvrdil bez bližších specifikací mluvčí maloobchodní sítě Tomáš Kubík. Osazení vybraných míst by mělo být dokončeno v následujících dvou letech.
 

S novinkou se mohou zákazníci setkat již nyní v nedalekém Berouně, další nabíjecí zastávky najdou řidiči v Praze Lehovci a Uhříněvsi. „Ve Středočeském kraji, kde je spolu s Prahou elektromobilita u nás nejdále, se dobíjecích stanic dočkají lidé například v České Lípě, Dobřanech, Náchodě, Jaroměři a Lanškrouně,“ jmenoval další místa vedoucí stavebního oddělení Penny Václav Šíma.
 
V následujících měsících se stojany objeví u obchodů v Praze, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem nebo Českých Budějovicích. „Víme, že největší slabinou tohoto typu pohonu je dojezd, proto jsme volili výstavbu tak, aby byly stanice rozloženy po celé republice,“ vysvětlil Václav Šíma.
 
Všechny stanice budou rychlodobíjecí. Každá lokalita nabídne dva dobíjecí body, minimálně s příkonem 50 kW pro rychlé dobíjení a 22 kW pro pozvolné dobíjení. Penny uvádí, že podle statistik trvá například na pražském Lehovci dobíjení u rychlodobíječky v průměru 25 minut.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz