19. 5. svátek má Ivo

Do zítřejší půlnoci můžete volit, kam investovat milion korun. Představujeme projekty – část třetí…

21. června 2018   (12:28)
Do zítřejší půlnoci můžete volit, kam investovat milion korun. Představujeme projekty – část třetí…

Parkourové nebo dětské hřiště, úpravy chodníků, opravy laviček? Dnes představíme celou desítku návrhů


Letos poprvé mohou občané našeho města využít milion korun z participativního rozpočtu. Ti nejaktivnější z obyvatel vytvořili vlastní návrh na projekt, který by mohl být díky této finanční podpoře vyhrazené z rozpočtu města, realizován. My ostatní máme nyní možnost do zítřejší půlnoci hlasovat po ty nejzajímavější návrhy.

EKO FAN PARK VALLE DI LEDRO PŘÍBRAM BROD

Multifunkční park o celkové ploše 382 m2 přinese pro obyvatele možnost relaxace a odpočinku. Dané prvky parku (rostliny, květiny, herní prvky, vzdělávací prvky) budou skutečně koncipovány jako multifunkční park určený všem generacím obyvatel Příbrami i příchozím návštěvníkům. Pomocí chytře kombinované zábavné grafiky, barevnosti bude uspokojen požadavek jak pro klasický vzdělávací obsah, hry, tak i pro zábavu, především těch nejmenších, neboť může fungovat např. i malý labyrint, houpací koník, houpačka a každý si může koncipovat zábavu podle sebe. Jedná se o plochu určenou volnočasovým aktivitám, odpočinku pro děti, mládež, dospělé a seniory s hlavním cílem rozvoje spolupráce s Valle di Ledro - partnerským městem Příbrami. Logo Valle di Ledro, které symbolizuje údolí a kontakt s přírodou, je základem celého projektu. Místem realizace je Brod u Příbrami.

ÚPRAVA PRŮCHODU Z ULICE HORNICKÁ K ZÁKLADNÍ ŠKOLE A GYMNÁZIU POD SVATOU HOROU

Tento projekt by měl zajistit větší bezpečnost dětí při cestě do a ze školy. Zároveň zkulturnit okolí vstupu do zahrady. Aby bylo dosaženo cíle, zahrnuje tento postup: omezit vjezd vozidel v době největšího pohybu dětí v uvedeném prostoru, přesunout kontejnery na tříděný odpad od vchodu do Waldorfské školy na druhou stranu trafostanice, vybudování zpevněné plochy a oplocení kontejnerů a vybudování chodníku podél zahrady Waldorfské školy a parkovacího stání.

ÚPRAVA CHODNÍKŮ – SPARTAK

Zhotovení části dvou chodníků + předláždění stávajícího chodníku (ulice Žižkova a ulice Na Leštině). Bezpečnost občanů a zkvalitnění chůze občanů.

RENOVACE HRACÍCH PLOCH A DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ V ULICI JANA DRDY

Jedná se o rozlehlou zatravněnou plochu mezi panelovými domy v ulici Jana Drdy. Na tomto místě je dnes už téměř zaniklé volejbalové hřiště, zarůstající pískové hřiště na fotbal a trosky dětského hřiště v nevyhovujícím stavu. Cílem návrhu je obnovení pískového hřiště na míčové hry, možné obnovení volejbalového hřiště, hlavně pak vystavění nového dětského hřiště, které by nahradilo nevyhovující staré a i nebezpečné prolézačky. Renovované prostranství budou moci využívat ke hraní venku rodiče s dětmi.

ÚPRAVA A ROZŠÍŘENÍ PARKOVIŠTĚ - BŘEZOHORSKÁ UL.

Za bloky bytových domů v Březohorské ulici v Příbrami VII je situováno „parkoviště“ osobních aut, které vyžaduje terénní úpravy, které by jednak umožnily dostupnost pro parkování a dále by rozšířily kapacitu. Parkování v oblasti Březohorské ul. je kapacitně naprosto nevyhovující a terénními úpravami (zemní práce) by se zvýšil počet parkovacích míst.

REVITALIZACE VNITROBLOKU DOMŮ Č.P. 355-363

Projekt revitalizace by zahrnoval rekonstrukci stávajícího dětského hřiště, parkové úpravy, rekonstrukci mobiliáře vnitrobloku a zpevnění části plochy pro parkování. Revitalizace poskytne vhodné prostředí pro trávení volného času v bezprostředním okolí jejich domu. Prostor je velmi dobře situován, je zcela oddělen od pouličního ruchu i intenzivní autodopravy. Revitalizace zvýší atraktivitu bydlení na sídlišti zejména pro mladé rodiny. Dále by realizace projektu částečně pomohla řešit svízelnou situaci s parkováním vozidel.

PARKOUROVÉ HŘIŠTĚ PŘÍBRAM

Projekt navrhuje vytvořit hřiště pro teenagery, pro které nejsou běžná dětská hřiště vhodná a zajímavá. V současné době je velmi populární záliba, která tyto mladé lidi spojuje, a tím je parkour. Pozemek Na cvičně, který pro toto hřiště strůjce projektu vybral, byl již jako hřiště využíván, je v majetku města Příbram a již delší dobu neslouží svému účelu. V této oblasti je velká koncentrace teenagerů, tedy cílové skupiny, např. ZŠ v ul. 28. října, ZŠ Březové Hory a ZŠ Bratří Čapků, i mezi trvale žijícími obyvateli v této oblasti je hodně mladých lidí, kteří by hřiště mohli využívat. Dalšími uživateli mohou být i děti z mateřských škol, které ho pod dozorem svých učitelek využijí k všestrannému tělesnému rozvoji.

OBNOVENÍ CHODNÍKU – ŠIKMÁ

Chodník ze Šikmé ulice do ulice Boční byl brigádnicky vybudován na začátku 70. let 20. století. V roce 1973 bylo vedeno teplovodní potrubí k bývalým komunálním domům. Chodník byl zničen a již nikdy nebyl obnoven. Po dešti je cesta bahnitá. Tuto cestu využívá velké množství lidí jako zkratku ze zastávky MHD či od lékaře ze ZÚNZ. Lidé se nebudou muset brodit bahnem a zároveň se nebude ničit okolní tráva.

REKONSTRUKCE LÁVKY PŘES LITAVKU NA CYKLOSTEZCE 302 K. Ú. LAZEC

Lávka je velmi frekventovaná jako součast cyklostezky 302 a stezky pro další rekreační účely a sport, je nástupní cestou do lesoparku a do Brd z údolí Litavky. Pro pěší a cyklistiku je nenahraditelnou součástí trasy údolím Litavky, celoročně je užívána k vycházkám, rekreačnímu i sportovnímu běhání, od jara do podzimu je frekventovanou cyklostezkou. Byla poškozena povodní v r. 2002 a pouze provizorně opravena. Pro průjezd i průchod jízdního kola je úzká, sjezd a vjezd, hlavně na pravém břehu Litavky je strmý, kluzký a nebezpečný pro chodce i cyklisty. V tělese lávky se drží voda. V současném stavu je nebezpečná i pro průtok vody při povodních a je překážkou v potřebném rozšíření koryta, které bylo prováděno směrem proti toku v 10.–11. měsíci r. 2017. Lávku je z důvodu bezpečnosti třeba prodloužit a rozšířit.

RENOVACE LAVIČEK V OKOLÍ SVATÉ HORY

V bezprostřední blízkosti Svaté Hory se nachází desítky laviček hojně využívaných veřejností. Projekt navrhuje jejich renovaci. Upravené a nové lavičky v klidové zóně u Svaté Hory pak poslouží veřejnosti od jara do podzimu. Využijí je rodiny při vycházkách, maminky s kočárky, senioři, turisté i poutníci. Obnova přispěje k zlepšení exteriéru okolí Svaté Hory.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47) Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize SFC Opava - 1.FK Příbram 2:1 (1:0) V sobotu 18. května zavítala ve čtvrtém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech. 18. května 2019   (20:55) Cyklistická koncepce města Cyklistická koncepce města Vítězem prvního ročníku participativního rozpočtu Společně pro Příbram se v loňském roce stal návrh Josefa Hovorky Cyklistická koncepce města – Příbram na kole. S ohledem k blížící se realizaci město vydává dotazník, ve kterém se můžete vyjádřit. 18. května 2019   (17:34) Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Vzniklá škoda byla vyčíslena na více než 30 tisíc korun. 18. května 2019   (14:56) Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Počet volných míst je omezený a pravděpodobně neuspokojí poptávku všech zájemců. 18. května 2019   (11:56) Další Američan v Příbrami Další Američan v Příbrami Příbram Bobcats posiluje! Kromě amerického trenéra, o kterém jsme vás již informovali, tento týden přiletěl i Malik Washington. Dvaadvacetiletý rodák z Californie, donedávna hrající za Faulkner University. 18. května 2019   (09:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz